Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Antypolonizm/autorasizm na prawicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Artykuł zawiera antypolskie słowa. O ile w przypadku bezpośredniego cytowania przy kopiowaniu wypowiedzi Redakcja dołożyła wszelkich starań, aby cenzurować wulgarne słownictwo, to w obrazach treść nie jest cenzurowana, w celu ukazania skali problemu.

Antypolonizm jest zjawiskiem powszechnym wśród lewactwa, choć nie tylko lewactwo w Polsce uprawia antypolonizm. Robi to też prawica, często pod płaszczykiem „karnego umoralniania narodu”.

Antypolonizm, który jest czyniony przez samych Polaków nazywa się ojkofobią bądź autorasizmem.

Ojkofobia – (z gr. oíkos — dom, środowisko + phóbos — strach, wstręt) — zaburzenie osobowości przejawiające się jako niechęć, odraza, a częstokroć i nienawiść do własnej, rdzennej wspólnoty osób, zwłaszcza rodzinnej, narodowej i cywilizacyjnej.

Ta definicja pokrywa się z antypolonizmem, który jest czynionym przez Polaków. Ale dużo lepszym i bardziej adekwatnym określeniem jest autorasizm.

Autorasizmem jest natrętna i chorobliwa potrzeba widzenia Polski i Polaków jak najgorzej, potrzeba autohejtu i samoudupienia. Jest to termin, który znajduje się w książce Piotra Stankiewicza pt. 21 polskich grzechów głównych.

21 polskich grzechów głównych

Piotr Stankiewicz jest autorem związanym z obozem lewicowo-liberalnym. Choć sama książka jest mocno krytyczna wobec narodu polskiego (samokrytyka to nie cecha wyłącznie lewicy), wymieniając 21 polskich przywar, to na szczególną uwagę z patriotycznego punktu widzenia zasługują dwie przywary, czyli autorasizm oraz niedasizm – czyli przekonanie, że nic nie da się zrobić, że w Polsce może być tylko źle.

Autorasizm z kolei jest warty podkreślenia, gdyż autor pośrednio poruszył zagadnienie antypolonizmu, oczywiście po lewacku dodając że autorasizm to w sumie dobra cecha, bo przecież dzięki niej pozbywamy się rzekomego przekonania że „nasz naród to pępek świata wybrany przez Boga”. Oczywiście, kwestią wartą dyskusji pozostaje sposób pozbywania się takich przekonań.

Do tej pory nie widziałem, aby prawicowi publicyści poruszali zjawisko autorasizmu, oczywiście wspomina się czasem o tym, że kolejny film pokazujący Polaków w złym świetle powstał za pieniądze podatników, ale nie porusza się kwestii zachowania się wielu Polaków, w tym tych o prawicowych i patriotycznych poglądach w autorasistowski sposób.

Autorasizm na polskim gruncie przejawia się:

– w używaniu antypolskich słów o rasistowskim nacechowaniu (Takie określenia wobec Polaków stosowali niemieccy szowiniści),

– porównywaniem swoich (?) rodaków do pewnego warzywa, które czasem niezbyt ładnie pachnie,

– obsesyjnym widzeniem wszędzie tzw. typowych Januszy czy Grażyn, nacechowane klasizmem, przy założeniu że typowy – oznacza gorszy,

– porównywaniem narodu do pewnego gatunku małpy (dla analogii w komiksie Maus żydowski autor przedstawił Polaków jako świnie, kolaborujące z Niemcami – kotami, które polują na żydów przedstawionych jako myszy),

– ciągłym porównywaniem Polski z innymi krajami świata, oczywiście zawsze tak aby to Polska wypadała gorzej w tym zestawieniu.

Prawicowa obłuda polega na tym, że jeżeli jakiś Niemiec czy żyd powie coś obraźliwego na Polskę czy Polaków, to jako pierwsi wyciągają miecze, aby walczyć ze szkalowaniem Polski. Ale kiedy to w ich obozie pojawiają się podobne zachowania, to wszystko jest w porządku, bo to przecież „konstruktywna krytyka”, „bo naród zrobił błąd więc antypolonizm jest uzasadniony”

Przykłady antypolonizmu na prawicy.

 1. Tomasz Gryguć vel Pan Nikt. Jest to jedna z najnowszych gwiazd na alternatywnej prawicy. Jeden z nowych towarzyszy Grzegorza Brauna, dosyć często promowany przez Rafała Mossakowskiego na kanałach „Polskie Sprawy i „CEP Powiśle”

Jeden z idoli polskiej alternatywnej prawicy – Pan Nikt we własnej osobie.

Powodem, dla którego Pan Nikt jest umieszczony w tym zestawieniu jest fakt intensywnego używania antypolskich rasistowskich słów. Choć w wielu punktach można by się z tym jegomościem zgodzić, to agresywny antypolski język uniemożliwia słuchanie jego „wykładów”.

Patrząc na facjatę tego gościa, trudno jest sądzić że to jest autorasista. To jest po prostu przedstawiciel 3 literowej nacji, cechującej się mizantropią. Jest to o tyle ciekawy przypadek, że „Pan Nikt” atakuje zarówno koszerny konserwatyzm, jak i lewactwo, ale najbardziej obrywają oczywiście Polacy.  Życzliwe spojrzenie na III Rzeszę, przy jednoczesnej pogardzie wobec Polaków, pozwala określić tego gościa jako mentalnego volksdeutscha.

Oto krótki opis kariery tej nowej gwiazdy prawicy:

Tomasz Gryguć, który od grudnia 2001 r. był rzecznikiem prasowym holdingu Eurozet, przeszedł do telewizji Polsat, gdzie będzie szefem działu public relations. Obowiązki obsługi public relations telewizji Polsat należały dotychczas wyłącznie do Katarzyny Wyszomirskiej, która pozostanie PR managerem Polsatu. Gryguć będzie odpowiadał za kreowanie wizerunku i strategię public relations wszystkich stacji Polsatu. Zatrudnienie dodatkowej osoby odpowiedzialnej za PR jest zgodne z planami rozbudowy i wzmocnienia działu public relations, jakie miała telewizja Polsat. Gryguć ma 29 lat (Info jest sprzed lat, przez ten czas Gryguć był nawet przez 7 lat pijarowcem Platformy Obywatelskiej). Jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2000-2001 pracował na stanowisku szefa działu public relations brytyjskiej firmy finansowej Provident Polska. Wcześniej był odpowiedzialny za PR Naszej Telewizji. Publikował teksty dotyczące kultury popularnej, filmu i muzyki w „Gazecie Wyborczej”, „Machinie” i miesięczniku „Cinema”. (PR)

Cóż, teraz jest wiadomo, skąd ma takie skłonności antypolskie.

Poniżej jest przykład używania antypolskich słów:

Jest to język, którym posługiwali się niemieccy szowiniści, jest to język, którym posługują się osoby, które najchętniej „rozjechałyby czołgami to katolskie nacjonalistyczne bydło„, mając na myśli oczywiście Marsz Niepodległości. Niezależnie od kontekstu, promowanie tego typu słów ma na celu mentalne przyzwyczajanie nas do statusu „podludzi” ,który ma nam przysługiwać w Judeopolonii. Tego typu wypowiedzi są promowane intensywnie i podskórnie, podobnie jak reklamy i teledyski są pełne ukrytych okultystycznych, masońskich znaków.

Więcej takich kwiatków można znaleźć, słuchając któregokolwiek z jego wykładów.

Jak widać, prawicowcom niespecjalnie to przeszkadza. Bo przecież oni są nieskazitelnie czyści, a reszta to półgłówki i tumany.

Oczywiście dużo większy grzech popełnia Rafał Mossakowski, promując tego osobnika na swoim kanale. To Mossakowski jest szabesgojem, który gorszy maluczkich. Wobec Pana Nikt jest tym samym czym Marian Kowalski wobec Pastora Chojeckiego, których z kolei cechowała obsesyjna nienawiść do Rosjan, Chińczyków, katolików oraz ruskich agentów, czyli w praktyce każdego kto jest sceptyczny wobec antyrosyjskiej polityki wszelkim kosztem.

Oczywiście Mossakowskiemu, promującemu antypolonizm nie przeszkadza żebranie 3 dni później o dotacje na wsparcie działalności jego kanałów, oczywiście od tych „polskich podludzi”. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

To się nazywa hipokryzja.

Jak widać, nie tylko Marian i Pastor są parą szurów

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że „Pan Nikt” w pewnych sprawach ma rację i mógłby służyć jako taran na koszerno-konserwatywny mur. Jednak skrajny antypolonizm tego osobnika nie przekona zmanipulowanej osoby do zmiany swoich poglądów, a w dodatku daje argument koszernym patriotom, że każdy kto trochę bardziej patrzy łaskawszym okiem na Hitlera czy III Rzeszę, jest na pewno antypolskim folksdojczem. To samo analogicznie można odnieść do zwolenników Rosji oraz Putina.

2. Rafał Ziemkiewicz– kolejna popularna postać na prawicy. Powodem umieszczenia tego pana w zestawieniu jest jedna z jego książek pt. „Polactwo”. W założeniu książka ta miała piętnować część polskiego społeczeństwa, zwaną powszechnie lemingami. Lemingi są to osobniki, które nie interesują się niczym więcej, niż imprezami, rozrywką, telewizorem, pozbawione zdolności samodzielnego myślenia, kupujące wszystko to, co powiedzą politycy/celebryci/mainstreamowi dziennikarze, osoby te często mają mentalność postkomunistyczną. Zgadzam się, że takie osoby i zachowania trzeba piętnować, gdyż to one ciągną nasz naród w dół, to za ich sprawą tkwimy w zniewoleniu. Problemem jest jednak sam tytuł – określenie, które bardzo często jest stosowane przez lewactwo (zupełnie jak przypadek wyżej).

Jerzy Robert Nowak przytacza w swoim artykule Piotra Skwiecińskiego, który słusznie zauważa, że:

Ziemkiewicz: „bardzo, bardzo nie lubi Polaków…traktuje ich określeniami podobnymi do słowa „robactwo”, postrzega ich jako odrażającą krzyżówkę pańszczyźnianych fornali ze zdegenerowaną szlachtą, która tylko dlatego ginęła w powstaniach, że przywykła do ryzykanctwa w Monte Carlo”.

I jak tu walczyć z antypolonizmem skoro sami prawicowcy promują autorasistowskie postawy?

Prawicowa mowa nienawiści

Ale niewykluczone, że Ziemkiewicz celowo pisze takie książki, skoro jak można przeczytać w artykule Jacka Karpowicza:

Spójrzmy teraz na osoby związane z Grupą Windsor. Uzyskamy obraz wpływów, jakie w światku „polskiej” polityki posiada ta organizacja: Lech Kaczyński [PC], Marian Lemke – wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych, Stefan Niesiołowski [ZChN], Maciej Łętowski [były red. nacz. „Ładu” p.z.], wsławił się oświadczając, że przyjęcie przez Polskę emigrantów żydowskich z Rosji… jest naszą racją stanu, Tadeusz Syryjczyk [UW], Stanisław Michalkiewicz [UPR], Wiesław Chrzanowski [ZChN], Stanisław Kurowski [„S”], Michał Kulesza, od lat odpowiedzialny za tzw. reformę administracyjną kraju, czyli podział Polski na regiony, Rafał Ziemkiewicz [dawniej UPR, p.z.], Marek Jurek i Marian Piłka – obaj [ZChN], Piotr Nowina-Konopka i Andrzej Wielowiejski [UW], prof. Ryszard LegutkoLudwik Dorn [PC], Maria Gintowt-JankowiczPiotr Naimski [ROP], to tylko niektórzy.

Fragment pochodzi ze strony: http://worldinfoport.hvs.pl/grupa-windsor-czyli-bractwo-babilonskie-w-polsce/

Czym jest grupa Windsor, można przeczytać w powyższym linku.

3. Zbigniew Stonoga– jest to osoba z którą wiązałem przed wyborami w 2015 roku pewne nadzieje. Wydawał się być wtedy biznesmenem-twardzielem, walczącym z rządzącymi układami. Niestety, po przegranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku zmienił się nie do poznania, wstąpił w tego osobnika demon, o czym świadczy jego reakcja:

Przez was k***a c***e nic się w tym kraju nie zmieni bo jesteście c**j warci (…). Szkoda było dziewięciu spraw karnych, szkoda było k***a ujawniać afery podsłuchowej, głupia Polska, głupie po****ki k***a, was do Auschwitz tylko zaprowadzić k***a piecyki włączyć… szkoda k***a na was było cokolwiek wy głupie c***e

Oczywiście, można ostro krytykować głupotę wyborców, ale nie w taki sposób. Bo kierując się tą logiką trzeba by było wybić dużą część populacji Polski, ale to chyba nie na tym polega patriotyzm czy nacjonalizm? Stonoga najbardziej skrzywdził tych, co głosowali na niego. Może to i dobrze że taki psychol nie dostał się do parlamentu? Kolejny osobnik który mentalnie nie różni się od niemieckiego szowinisty.

Nie ważne że przeprosił on za zachowanie. Można mu to wybaczyć. Ale nie można o tym zapomnieć, bo inaczej ciągle będziemy rządzeni przez ludzi pokroju Tuska.

Jeżeli tak zachowuje się większość antysystemowców, to nic dziwnego, że ich poparcie jest nikłe. Strzeż mnie Panie Boże przed takimi „patriotami”, z lewactwem sobie poradzę. – parafrazując księcia Richelieu.

4. Adam Wielomski– politolog, historyk idei, profesor nauk społecznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz nauczyciel akademicki innych uczelni, publicysta o poglądach konserwatywno-monarchistycznych. Prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, Współpracownik tygodników „Najwyższy Czas!” i „Myśl Polska”(notabene jest to endecka gazetka z manią porównywania Polski z innymi krajami, oczywiście ze wskazaniem na Polskę jaką tą gorszą, gdyż jest rusofobiczna, niepragmatyczna, romantyczna, konsumpcjonistyczna, pro-amerykańska itp.), redaktor naczelny kwartalnika „Pro Fide Rege et Lege”. Był redaktorem naczelnym portalu konserwatyzm.pl do 1 kwietnia 2012, wówczas zrzekł się tej funkcji i został zastępcą red. naczelnego.

Adam Wielomski jako karlista

Powodem dla którego Adam Wielomski został umieszczony w tym zestawieniu jest wywiad, który Wielomski udzielił czeskiemu dziennikarzowi Martinowi R. Cejka, opublikowany na portalu konserwatyzm.pl pt. „Gdy Polska miała imperium….”. dnia 5 czerwca 2017 roku.

Choć Adam Wielomski prezentuje znacznie wyższy poziom kultury i wypowiedzi niż trzej wcześniej wymienieni osobnicy, nie używając antypolskich słów, to uważam jego działanie za antypolskie, gdyż osobom z innych narodowości zwierza się z polskich przywar narodowych. Oto kilka przykładów:„Równocześnie rozwijała się irracjonalna megalomania o rzekomej polskiej wielkości, która paraliżowała wszystkie ruchy na rzecz wzmocnienia instytucji politycznych i zmian skarbowych.”

„Można oczywiście winić zachłannych sąsiadów. Tak się często w Polsce robi, ponieważ w epoce Romantyzmu poeci nauczyli nas paskudnej cechy litowania się nad sobą i dostrzegania “moralnej wyższości” w politycznej i militarnej słabości (Gloria victis). W rzeczywistości winni byliśmy sami sobie. Mieliśmy wielkie imperium, które rozpadło się z powodu partyjniactwa i niechęci do silnej władzy królewskiej.”

„Polacy nie rozumieją polityki, widząc w niej realizację idei etycznych, a nie walkę o interesy. Cudzoziemcy tego nigdy nie zrozumieją – a ja i osoby mi pokrewne możemy tylko załamywać ręce – ale Polacy są dumni z tego, że powstania przegrały. Fakt, że przegrały czyni je świętymi, nieskazitelnymi, nie splamionymi kompromisem. W polskiej świadomości klęska stała się wyrazem moralnej wyższości. To wpoił nam Romantyzm z jego pochwałą czynu, poświęcenia i ofiary. „

I teraz najciekawsze:

„Gdyby był mężem stanu (Lech Kaczyński) i spokojnie dożył do końca kadencji, politykiem za czasów którego Polska stałaby się silnym politycznie, militarnie i ekonomicznie krajem, regionalnym mocarstwem, to nigdy nie zostałby bohaterem. Romantyzm i mentalność insurekcyjna premiuje nie tych, którzy żyją dla Polski, lecz tych, którzy umierają. Ja uważam, że patriota to ten, kto chce żyć i pracować dla swojego kraju. W Polsce uważa się, że patriotą jest ten, kto dla niej zginął. Dlatego u nas czci się wyłącznie przegrane powstania i samo zadawanie pytań o ich sens uchodzi za “nie-patriotyczne”.”

Jaką prof. Wielomski ma pewność, że nie zostałby uznany za bohatera (zamiast Kaczyńskiego można tu wstawić dowolną osobę, którą można uznać za dobrego kandydata na rządzącego Polską) za życia ten, który prowadziłby Polskę w kierunku bogactwa i dużego znaczenia politycznego? Przez ostatnie 200 lat większość energii zabiera walka o przetrwanie, a nie budowanie dobrobytu, więc skąd Wielomski z góry zakłada taki pesymistyczny scenariusz? Uważam, że gdyby rządził Polską ktoś, kto skupiałby się na codziennej żmudnej pracy, prowadzącej do wzrostu bogactwa i siły Polski, gdzie te efekty pracy byłyby odczuwalne, to udało by się zmienić polską mentalność z romantycznej na bardziej pragmatyczną, ceniącą sobie pracę organiczną. Zresztą masy mają to do siebie że podążają myśleniem większości, więc gdyby w Polsce państwo miało w 95% charakter prawicowy, to i masy by je akceptowały, tak jak masy na Zachodzie obecnie akceptują lewicowo-liberalny kulturalny marksizm.

Działania Wielomskiego można odczytywać jako „dorabianie gęby” Polsce i Polakom za granicą, przy czym nie różni się to zbytnio od donosów totalnej opozycji do UE na obecny poliński rząd, przy czym nawet Lubnauer czy Scheuring-Wielgus nie wyrażały się, że Polacy są tacy i tacy, tylko skarżyły się na „łamanie konstytucji w Polsce”.

Uwagi też są warte dwa cytaty z Wielomskiego, które wyjaśniają logikę jego postępowania:

„Jako katolik rzymski Polskę mogę poświęcić, bowiem narodowość jest kwestią incydentalną.

Źródło cytatu [10.05.2012] (niestety artykułu już nie ma, ciekawe czemu?):

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4433/blad-saint-simona-czyli-glos-polemiczny-z-leszkiem-sykulskim

Patriotyzm zawsze był mitem kolektywistycznym, częstokroć niechrześcijańskim, a zawsze zwróconym przeciwko hierarchii społecznej. Jest doktryną wielkiej masy ludzkiej, która zostaje wzbudzona z letargu politycznego – naturalnego dla człowieka tradycyjnego – i poprowadzona do „wielkich czynów” przez rozmaitych demagogów.”

Źródło cytatu [17.09.2013] (tu też nie ma artykułu):

https://konserwatyzm.pl/artykul/10896/falszywy-prorok-jozef-pilsudski

Kwestią pozostaje to, co mógł mieć na myśli Wielomski: czy myśląc o Polsce miał na myśli Polin, a definiując patriotyzm, miał na myśli kompromitującą, pseudo-patriotyczną szopkę wykonywaną przez pisowców?

Nie mniej gdy w pierwszym cytacie zamienimy słowo „rzymski katolik” na „Europejczyk”, to mamy wypowiedź charakterystyczną dla członka PO bądź Nowoczesnej.

A drugi cytat niech Państwo sami podsumują.

5. Mira Modelska-Creech

Mira Modelska – Creech

Urodziła się w Warszawie, ukończyła Uniwersytet Warszawski, swoją edukację kontynuowała w Polskiej Akademii Nauk, studiowała również w Moskwie, Sztokholmie, Londynie i Waszyngtonie. Była wykładowcą na Georgetown University na Wydziale Historii i Dyplomacji. Po powrocie do kraju wykładała na Uniwersytecie Warszawskim, była także wykładowcą gościnnym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest prezesem Stowarzyszenia „Wars i Sawa” zajmującego się upamiętnieniem dziejów i ofiar Konzentrations lager Warschau. W latach 80. i 90. ub. wieku pracowała jako tłumacz w Białym Domu i Departamencie Stanu (w okresie prezydentury Jimmy’ego Cartera, George’a Busha seniora i Billa Clintona), a także dla Biblioteki Kongresu, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ONZ i NASA.

Przyczyną umieszczenia pani Modelskiej w tym zestawieniu jest fakt, że w nagraniu zrealizowanym dla kanału „Polskie Sprawy” (znów Mossakowski), dnia 22 listopada 2018 roku pt. „Polin” oznacza słodką przechowalnię” z pogardą wyraziła się o polskich klasach niższych.

Link do nagrania gdyby aplikacja nie działała:

https://www.youtube.com/watch?v=d2muY5cKjWs

Poniżej są wskazane momenty z wypowiedziami godnymi uwagi:

15:30 – Mossakowski się myli. To nie jest tak że Polacy są bezkrytyczni wobec żydów. Większości ludzi nie obchodzą stosunki polsko żydowskie. A z kolei tych co te stosunki obchodzą możemy podzielić na 3 grupy:

 • pierwsza, która skrytykuje ich totalnie, nieobecna w mediach mainstreamowych
 • druga, do której należy Mira Modelska, jak i koszerna (mentalnie) prawica, która ich niby skrytykuje, ale i pochwali i „podetrze im tyłek” („to są nasi bracia”; głośmy całemu światu że ratowaliśmy żydów”)
 • oraz trzecia, która jest totalnie bezkrytyczna, czyli liberałowie i lewactwo (które czasem skrytykuje politykę Izraela wobec Palestyńczyków, ale nie ma to nic wspólnego z obroną Polski przed żydowską agresją).

18:10 – Mira narzeka na to jak my jako społeczeństwo straciliśmy szacunek dla warstw wyższych.

18:55 – Mira narzeka na to, że niższe warstwy polskie podążały za „złotym cielcem”

19:40 – Mira nazywa niższe klasy społeczne polskiego narodu „prostackimi”.

15:55 – Jednocześnie ta pani podkreśla, jak to wykształcone klasy – polskie i żydowskie się ze sobą bratały. Czyli polskiemu inteligentowi wolno się bratać z żydowskim inteligentem, ale polskiemu „prostakowi” już nie wolno bratać z żydowskim prostakiem.

A nieufność klas niższych wobec wyższych bierze się z tego, że w dawnej Polsce, na Kresach Wschodnich, to arystokracja, szlachta, do spółki z żydami, niemiłosiernie wyzyskiwała tamtejsze chłopstwo (polskie, ukraińskie, białoruskie). Więc za co chłopi mieliby miłować jaśnie pana? Za to że żyd dostawał szlachectwo po przejściu na chrześcijaństwo, a chłop musiał tyrać do śmierci? To co czyni pani Mira, nazywając polskie klasy niższe prostactwem, ma znamiona klasizmu, czego przejawem dziś jest pogarda dla tzw. Januszy, charakterystyczna zarówno dla elit mainstreamowych, jak i często alternatywnych.

Wracając do uległości Polski wobec nacji wybranej, trzeba zauważyć, że najbardziej w tej uległości tresują Polaków koszerni prawicowcy bądź osoby w rodzaju Miry Modelskiej, które z jednej strony mówią o żydowskim antypolonizmie, ale z drugiej strony w kółko mimo tego mówią o żydach: „kochani starsi bracia”, „bądźmy dumni że ratowaliśmy żydów”, „kiedyś byłam na szabasowej kolacji”, co jest niejednoznaczną postawą wobec tej nacji obecnie okupującej Palestynę i nie tylko. To tak jak ci narodowcy, którzy przed wojną głośno krzyczeli o żydowskim niebezpieczeństwie, a w II wojnie światowej sami rzucali się na ratunek żydom (np. Jan Mosdorf).

Prawicowa judeofilia polega na mówieniu, że Polacy są OK, ale żydzi lepsi.

Lewicowa judeofilia polega z kolei na mówieniu, że Polacy są najgorsi, zacofani, ciemni itp., a z kolei żydzi (oraz inne mniejszości) są fajne.

Który rodzaj judeofilii jest bardziej niebezpieczny, jeżeli chodzi o skuteczność otumaniania?

PODSUMOWANIE

Jeżeli już jako Polacy zarzucamy sobie różne przywary, to uważam że naszą najgorszą przywarą jest autorasizm, opisany w artykule, gdyż przeczy on przesłaniu patriotycznemu/nacjonalistycznemu, które polega na narodowej solidarności oraz obronie swego dobrego imienia. Z kolei częste porównywanie się z innymi krajami, na naszą niekorzyść przeczy tezie o kultywowaniu dumy narodowej. Notabene to autorasizm pasuje do tezy, że „Polak Polakowi wilkiem”, która jest jednym z ulubionych powiedzeń…… autorasistów.

Ostatnio było głośno o hindusach, którzy potraktowali w Warszawie tubylców jako podludzi. To jest smutne, ale nie dziwi mnie specjalnie. Jeżeli mniejszości mieszkające w Polsce, obserwując zachowanie Polaków (a właściwie polskiego kołtuna), zwłaszcza w „internetach” widzą że Polacy się nie szanują, wyzywając się wzajemnie od „polactwa”/”Januszy”, porównując tego znienawidzonego „somsiada” do małpy, to takich efektów należy się spodziewać. A co dopiero mówić o szacunku na arenie międzynarodowej w wielkiej polityce, czego najlepszym przykładem jest to co stało się ostatnio w Warszawie

Nie szanujesz siebie to inni nie będą nas szanować, to bardzo proste.

To jest naprawdę smutne, bo nie znam drugiego narodu, który byłby tak przeżarty zjawiskiem autorasizmu jak Polacy……. A może to właśnie na tym ma polegać Judeopolonia? Niewykluczone, że naród z takimi tendencjami będzie skłonny do wojny domowej, która jest idealnym pretekstem, aby obca nacja weszła tu i zaprowadziła porządek, albo nie i wtedy polska ziemia stanie otworem.

 

Oraz – którym narodem jest łatwiej rządzić?:

a) dumnym i pewnym siebie, oczywiście w zdrowy sposób, nie na romantyczną modłę?

b) czy podzielonym, skłóconym, z tendencjami autorasistowskimi, gdzie od małego się wmawia że jesteś gorszy niż reszta?

Na koniec, dla refleksji polecam Czytelnikom dwie bardzo wartościowe dyskusje poruszające ten problem, gdzie zwykli ludzie lepiej opisują ten problem niż ci wszyscy prawicowi publicyści, tak ponoć dzielnie walczący z antypolonizmem.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,166457429,166457429,Autorasizm.html#p166465270

https://menway.interia.pl/styl-zycia/po-godzinach/news-fatalne-opinie-o-rodakach-za-co-polacy-nie-znosza-polakow,nId,2471161

Cały artykuł znajduje się na stronie:

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/antypolonizm-autorasizm-na-prawicy-2018-12

 

KOMENTARZE

 • @Całe to internetowe tałatajstwo
  nigdy nie podaje rozwiązań.

  Co zrozumiałe.

  Jakby Polska i Polacy byli szczęśliwi to stracili by pracę bo nie mieli by o czym pisać/wyświetlać się.

  Dlatego zawsze tylko krytykują, użalają się, ale rozwiązań problemów nie podają.
 • słaby artykuł
  Kilka skrytykowanych tutaj osób znam z ich publicystyki. DOBREJ, PROPOLSKIEJ publicystyki. W przypadku Grygucia "polaczki" padają wyłącznie w kontekście rozgoryczenia piramidalną głupotą części narodu np. radości z ponownie zawartego sojuszu z Anglią.
  Kto na przykład poszedł machać choragiewkami na spotkanie z Trumpem? Polacy? Nie. Tam poszły POLACZKI. Polacy przestrzegają przed żydowską pacynką Trumpem a POLACZKI, CEBULARZE, JANUSZE i GRAŻYNY patrzą na Polaków kpiącym okiem. Mi taka jedna GRAŻYNA powiedziała na przykład, że łżę na temat banderyzmu na Ukrainie, bo takie zjawiska na Ukrainie nie ma. Skąd ona to wie? Z bogoojczyźnianej TV Republika prowadzonej przez antypolskie żydostwo. Antypolskie żydostwo przeważnie unika jawnie obraźliwych sformułowań, ale znieważa Naród Polski na 100 innych sposobów. Tylko żeby zostać obrażonym przez nich to trzeba prezentować pewien poziom intelektualny, a na Grygucia obrażają się człeczyny które rozumieją POJEDYNCZE słowa, ale nie już rozumieją akapitów zbudowanych z tych słów.
 • @Sol 21:37:37
  Jasne, to w takim razie rozumiem, że Albert Forster, gauleiter na Pomorzu używając tego typu określeń, to kogo miał na myśli? a) żydów b)zdrajców c) wszystkich Polaków?
  Mnie nie obchodzi kontekst użycia. Same określenia są obraźliwe i tyle.
  Tylko w naszym "narodzie" są takie tendencje.

  Jak obcokrajowcy nas poniżają to krzyk i płacz ale jak inni rodacy to robią to już wszystko w porządku.
  W innych nacjach także występuje głupota mas przy wyborach ale nie ma czegoś takiego że Niemiec nazywa innych szwabami czy Rosjanin swoich rodaków kacapami.
  I dlaczego akurat te imiona, Janusz i Grażyna są piętnowane? Może z twojego imienia niech ktoś teraz poszydzi?

  A co do spotkania Trumpa to tak się składa, że jego owacyjne powitanie przez masy to efekt autorasizmu. Polacy, będąc ciągle krytykowanym przez różne media i siebie nawzajem, wiecznie będąc porównywanym z innymi w gorszym świetle, później są podatni na słodzenie ala Trump. Trzeba to zrozumieć (co nie znaczy że akceptować) i znaleźć środki zaradcze. Każdy jeździł po tych co przyjechali przywitać Trumpa jak po łysej kobyle ale ani na minutę nie zastanowił się DLACZEGO tak się oni zachowali?

  Nie rozumiem tego dysonansu. Z jednej strony manifestujemy dumę narodową na Marszu Niepodległości, a z kolei gdy mamy zły humor nazywamy innych "polactwem" i szukamy tysiąc rzeczy, w których Polska jest gorsza niż inne kraje.


  Według mnie gdyby zamiast Trumpa był Putin, reakcja byłaby taka sama.
  To właśnie autorasizm zakompleksia naród w taki sposób że potem potrzebujemy ciepłych słów od innych. Na Neonie 90%+ artykułów jest ekstremalnie negatywna. Sami robimy z siebie negatywny wyjątek, a potem narzekamy że tłum daje się oczarowywać Trumpowi czy innemu politykowi z zachodu.
  I dlaczego od kilku lat panuje ta chora moda na autorasizm?
  To właśnie ci co patrzą na Polaków kpiącym okiem, właśnie są skłonni do używania w/w określeń.
  Ta chora moda zaczęła się od lewactwa ale wirus się rozszedł po całym narodzie.
  A ostatnie zdanie to typowa lewacka wymówka, wojewódzki kiedy wtykał Polską flagę w psie odchody mówił, że chodzi o zwrócenie uwagi na problem odchodów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031