Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Propagandowa tuba Rydzyka gloryfikuje antypolski czyn

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedyś media ojca Rydzyka miały rzeczywiście wartościowy przekaz i nauczały patriotyzmu, a także można było tam rozmawiać o żydowskim zagrożeniu. Dziś Rydzyk i jego banda gloryfikują antypolski akt ratowania żydów.

Ostatnio w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbył się kongres poświęcony pomocy Polaków w ratowaniu żydów. Swoje przemówienia mieli m.in: Ojciec Imperator Tadeusz Rydzyk, prezes IPN dr. Jarosław Szarek,  wiceprezes IPN Mateusz Szpytma (to ten co prowadzi to chore muzeum w Markowej), prof. Grzegorz Berendt, ks.prof. Waldemar Chrostowski oraz wielu innych.

 

Szczególnie zawiódł mnie tu dr. Jarosław Szarek, który z początku wydawał się obiecującą osobą na tym stanowisku. Niestety szybko z niego wyszedł żydowski podcieracz.

Dr. Szarek wspomina, że Polacy popełnili fatalny grzech wybierając w 2000 roku ponownie na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (zwanego inaczej Izaak Stolzman). Prawda, to była hańba, szkoda tylko że taką samą głupotą i hańbą nie nazwie aktu ratowania wrogów Polski- żydów, kosztem żyć postronnych Polaków.

Ten sam doktor mówi że pamięć o tzw. "Sprawiedliwych" była zacierana w czasach PRL. Z tego wynika, że pomimo wielu wad władza ludowa wiedziała jedno - że aby mieć dobre stosunki z państwami arabskimi/islamskimi, to nie można specjalnie chwalić się ratowaniem żydów - w końcu to oni są utoższamiani ze zbrodniczym państwem Izrael.

Na tej uczelni młode, chłonne umysły doznają prania mózgu. Co prawda młodzież wychowuje się w patriotyźmie, ale jest to niestety patriotyzm z koszerno-konserwatywną domieszką. Od młodego im się wpaja, że ratowanie żyda to powód do dumy i najwyższa forma patriotyzmu.

A teraz pytanie do wszystkich. Jak chcecie budzić społeczeństwo, aby stało się patriotyczne? Faktem jest, że trzeba mieć powód, aby być patriotą. Trzeba mieć coś, co się kocha, coś za co się odda życie, coś z czego można być dumnym.

A czy powodem do dumy jest ratowanie żydów kosztem życia swojego i osób postronnych? Po czym ci żydzi śmieją się z nas i grożą nam zniewoleniem i annihilacją?

A może powodem do dumy jest generał Anders, który wykrwawiał polskie oddziały w imię żydo-anglo-saskich interesów?

Naprawdę nie mamy lepszych powodów do dumy?

Wielu ludzi narzeka, że podczas gdy Niemcy jeżdżą na wypasione wakacje, to u nas są osoby, które muszą grzebać w śmietnikach aby coś znaleźć do jedzenia.

Trzeba potępiać zbrodnie dokonane przez niemieckiego okupanta. Ale faktem jest, że Niemcy walczyli podczas II wojny światowej w swoim interesie. Dla nas Lebensraum był niekorzystny, dla nich to nowe nabytki terytorialne.

Z kolei my walczyliśmy bardziej w interesie żydowskim niż polskim podczas II wojny światowej. Ginęliśmy na zachodnich frontach broniąc angolskich zadków, ratowaliśmy  żydów którzy mordowali polskich patriotów po II wojnie światowej, jednocześnie nie pomagając skutecznie Polakom na Wołyniu.

To wyjaśnia, czemu Niemcy cieszą się względnym dobrobytem, podczas gdy u nas wiele dzieci chodzi do szkoły bez śniadania. Niestety hierarchowie KRK w większości popierają obecnie ten chory kult ratowania żydów, tłumacząc to miłosierdziem wobec bliźniego.Szkoda tylko że to miłosierdzie nie działa w drugą stronę, np. gdy eksmituje się z kamienic lokatorów, którzy nie mogą opłacić czynszu, bo wcześniej został on potrojony.

Oto jeden z przypadków - wiekowy weteran AK major Czesław Mostek zostaje wyrzucony z kamienicy, a gronkowiec-walc nie widzi w tym nic złego: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/101-letni-kombatant-wyrzucony-mieszkania-sprawa-zwiazek-afera-reprywatyzacyjna-2016-09

Ciekaw jestem czy wtedy uświadomił sobie, w czyim tak naprawdę interesie walczył przeciwko Niemcom.

Ku przypomnieniu:

http://sukarno.neon24.pl/post/130437,dlaczego-polacy-nie-powinni-byli-ratowac-zydow

A kto jest odpowiedzialny za dzisiejszy stan rzeczy: Rząd Londyński, dowództwo AK, ludzie pokroju Zofii Kossak-Szczuckiej, którzy manipulują uczuciami, aby motywować ratowanie żydów (patrz jej słynny "Protest"). A także "narodowcy" jak Jan Mosdorf, którzy też angażowali się w ratowanie żydów.

Czy istnieli wtedy ludzie, którzy wiedzieli że ratowanie żydów jest głupotą i przyniesie nam katastrofalne skutki? Jeżeli istnieli, to byli zapewne wyklęci jako "naziści" i "folksdojcze".

Okres II wojny światowej to jedna wielka porażka Polaków. Większość patriotyzmu została zmarnowana na walkę nie w swoim celu. Nie mogę specjalnie czuć dumy z większości naszych poczynań podczas II wojny światowej. Wysiłek poszedł na marne. Polska niepodległości nie odzyskała, narzucono jej żydowską supremację a elita narodu została zgładzona.

Propagandowe przemówienie dr. Szarka:

https://www.youtube.com/watch?v=1J30J4clymg

Resztę propagandowego bełkotu można znaleźć na kanale Radia Maryja.

Swoją drogą, co można było by zbudować w miejsce muzeum w Markowej?

Swoją drogą, pan Szpytma ma takie niesłowiańskie rysy twarzy:

Wychodzi na to że żaden zdrowo myślący Polak, kierujący się interesem narodowym nie popiera tego antypolskiego kultu ratowania żydów.

Kim jest dr. Szpytma:

Mateusz Szpytma(ur. 1975) jest absolwentem historii i nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na tej samej uczelni obronił również napisany pod kierunkiem profesora Andrzeja Chwalby doktorat z historii najnowszej Polski. Niemal całe życie zawodowe związał z Instytutem Pamięci Narodowej, w którym pracuje od 2000 roku kolejno jako: ekspert-historyk dla Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie (2000–2004), specjalista w referacie edukacji Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie (2005); asystent prezesa IPN Janusza Kurtyki (2005–2007), zastępca dyrektora Sekretariatu Prezesa IPN (2007–2008), główny specjalista w referacie naukowym Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie (2009–2015). W latach 2015–2016 był dyrektorem Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Od 23 lipca 2016 roku jest zastępcą Prezesa IPN.

Jest autorem, współautorem bądź redaktorem kilku książek naukowych, m.in. na temat ratowania Żydów przez Polaków podczas okupacji niemieckiej (Sprawiedliwi i ich świat. Markowa w fotografii Józefa Ulmy, 2007, 2015; The Risk of Survival. The Rescue of the Jews by the Poles and the Tragic Consequences for the Ulma Family from Markowa, 2009), obsady personalnej UB-SB w Krakowie i województwie krakowskim (Twarze krakowskiej bezpieki. Obsada stanowisk kierowniczych Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w Krakowie. Informator personalny – wspólnie z Wojciechem Frazikiem i Filipem Musiałem, 2006; Ludzie bezpieki województwa krakowskiego. Obsada stanowisk kierowniczych Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w województwie krakowskim. Informator personalny – wspólnie z Wojciechem Frazikiem, Filipem Musiałem i Michałem Wenklarem, 2007, 2009), Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego (ZSL w województwie krakowskim (1949–1956). Geneza – ludzie – działalność, 2013; represjonowania działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w latach PRL (Represje wobec wsi i ruchu ludowego, t. 1–4, praca zbiorowa, Stanisław Mierzwa 1905–1985. Ludowiec i działacz niepodległościowy, redaktor, 2011) oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Publikował m.in. w „Dzienniku Polskim”, „Naszym Dzienniku”, „Gościu Niedzielnym”, „Tygodniku Powszechnym”, „Zeszytach Historycznych WiN-u”, „Biuletynie IPN”, „pamięci.pl”.

Szczególne miejsce zarówno w jego badaniach, jak i w pracy popularyzatorskiej zajmuje historia rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców wraz z ukrywanymi Żydami 24 marca 1944 roku w Markowej. Obok książek i licznych artykułów na ten temat, publikowanych także za granicą, jest pomysłodawcą i twórcą (w tym kuratorem wystawy stałej) Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Z działalności edukacyjnej należy wymienić m.in. współorganizację ponad dwudziestu wypraw dla młodzieży do miejsc martyrologii Polaków (m.in. do KL Auschwitz, KL Sachsenhausen, KL Dachau, Katynia, Charkowa, Miednoje), współautorstwo i kierowanie zespołem autorów trzykrotnie wydawanej teki edukacyjnej IPN „Zbrodnia Katyńska”.

W 2009 roku odznaczony został przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Brązowym Krzyżem Zasługi, w 2016 roku przez Prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Dziś media Rydzyka prawie niczym nie różnią się od media katolewicowych - oba tak samo gloryfikują kult żyda. Tyle tylko że kult żyda jest mieszany z patriotyczną retoryką. Dziś media Rydzyka zajmują się głównie nagonką na Rosję i Putina (pomimo że ten drugi trzyma się z Chabadem Lubawicz), oraz wybielaniem USA które wspiera terrorystów z ISIS, niszczących starożytne zabytki kulturowe, w tym chrześcijańskie.

Smutne jest to, że naiwne moherowe babcie oddają Rydzykowi swoją rentę/emeryturę... po czym narzekają że są biedne.

KOMENTARZE

  • kim jest osobnik
    to chyba widać na foto,do tego silne kompleksy-wystający palec ogryzione paznokcie świadczą niezbicie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031