Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Syndrom sztokholmski Zarządu Głównego ONR.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Artykuł Krzysztofa Cierpisza, podsumowujący kondycję ruchu narodowego/nacjonalistycznego w Polsce

Z treści poniższego oświadczenia wynika, że Zarząd Główny ONR jest wystraszonym motłochem - podobnie zresztą jak większość obecnych „patriotów”, „narodowców” czy „prawicowców”. Oni wszyscy są gotowi umrzeć za swe bojowe i nieprzejednane hasła, ale kiedy dochodzi do najśmieszniejszej nawet konfrontacji - jakim jest przecież zarzut antysemityzmu - to publicznie walą w portki i nawet obnoszą się tym wstydem wobec świata, a czego przykładem jest poniższe bezwstydne oświadczenie.

 

Pomoc żydom kiedykolwiek i jakakolwiek jest, była i będzie szkodliwa tak Polsce, jak i wszystkim narodom bożym.

Podczas okupacji była w Polsce niezgodna z niemieckim prawem i każdy,kto narażał Polaków i Polskę na konsekwencje takiego łamania prawa okupacyjnego, powinien być po wojnie oddany pod sąd – nawet pośmiertny, a jego spadkobiercy powinni być postawieni jako strona, która musi być zobligowana prawnie do odszkodowań wobec rodzin ofiar okupacji, które zginęły, zostały uwięzione lub utraciły inne dobra. 

Ta działalność Mosdorfa – zamieszczona w deklaracji ONR - wskazuje jedynie na to, że Mosdorf był politykiem szkodliwym Polsce.

To takim szkodnikom jak Mosdorf żydzi zawdzięczają obecną władzę nad Polską, zbudowaną na terrorze, lichwie, aborcji 25 milionów Nienarodzonych, obecne wypędzenie resztek młodych Polaków z Polski. To Mosdorfy pomogły żydom w tym bezprecedensowym w skali świata i jego historii rabunku żydowskim, dokonanym na naszym narodzie czy społeczeństwie. To z powodu takich Mosdorfów przeżywamy  obecną groźbę wojny nuklearnej i ryzyko rozbiorów Polski. Ale w tym wypadku - rozbiorów już bez szansy na odrodzenie państwowości, bo bez rdzennego narodu na tych ziemiach, gdyż wypędzonego na obczyznę.

„Przypomnijmy, że podczas pobytu w Auschwitz Pilecki tworzył obozowy ruch oporu, w ramach którego ściśle współpracował m.in. z Janem Mosdorfem, pierwszym przywódcą i jednym z twórców przedwojennego ONR. Działalność konspiracyjną i pomocową dla Żydów Mosdorf przypieczętował ofiarą własnego życia.”

https://kierunki.info.pl/2016/05/oswiadczenia-ws-apelu-wnuczki-rotmistrza-witolda-pileckiego/

 

Słowa powyższe są haniebne.

Zamiast tych słów powinny być słowa dezaprobaty wobec dzieci Rotmistrza, które do tej pory milczą w tej groźnej na Narodu sprawie, jakimi są słowa tej politycznej prostytucji.

ZG ONR tego nie robi, ale kaja się wobec żydów pisząc słowo „żyd” wielką literą, a co jest sprzeczne z zasadami języka polskiego, jak i jest błędne pojęciowo, a to razem w jednym. 

ONR tam, gdzie jedna się z żydami czy choćby ich toleruje, to traci swą tożsamość i zmierza ku politycznej miałkości, a tam, gdzie żydom ustępuje w czymkolwiek lub im się tłumaczy, tam się hańbi i przestaje być jakimkolwiek ruchem politycznym w Polsce, a co najwyżej kandydatem do koryta w przyszłym Sejmie.

Tu ZG ONR pohańbił dobre imię ONR i powinien być wyrzucony z tej organizacji na zbitą mordę. Jeśli tego się nie zrobi, to rozpocznie proces swego rozpadu ONR jako całości.

 

Syndrom sztokholmski  Zarządu Głównego ONR?----- a może coś gorszego?!

 

RED Gazeta Warszawska.

 

Ps Zwracaliśmy się do w/w redakcji i różnych zarządów ONR z  prośbą o wyjaśnienia lub komentarz – bez odpowiedzi.

Jeśli jakaś odpowiedź nadejdzie to natychmiast ją opublikujemy.

Co znamienne:  większość oddziałów ONR jest na Facebook.  I zachodzi pytanie: gdzie ci bojowcy mają rozum, że kontaktują się między sobą za pomocą pejsów?

 ==================

„Z zaskoczeniem odebraliśmy szeroko kolportowany przez media apel p. Beaty Pileckiej-Różyckiej, wnuczki legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego, w sprawie rzekomego zawłaszczania wizerunku jej dziadka przez organizacje narodowe, w tym przez ONR, „dla własnych” – jak pisze autorka – „partykularnych interesów i rozgrywek”. Nasze zaskoczenie jest spotęgowane tym, że jeszcze 24 kwietnia podczas uroczystego pogrzebu innego wielkiego Bohatera Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” córka Witolda Pileckiego p. Zofia Pilecka-Optułowicz odnosiła się do naszych działaczy z wielką sympatią, życzliwością i przyjaźnią, a nic nie wskazywało, aby rodzina wielkiego Polaka miała jakiekolwiek zastrzeżenia do kultywowania pamięci historycznej przez młodzież zrzeszoną w ONR.

Jako Obóz Narodowo-Radykalny od wielu lat bierzemy udział jako uczestnicy i sami organizujemy liczne inicjatywy popularyzujące historię i wielkie postaci z naszych dziejów na terenie całego kraju. Robiliśmy to również wtedy, gdy wśród młodzieży nie istniała jeszcze swoista moda na patriotyzm, gdy wielcy Bohaterowie, jak Witold Pilecki, byli zapomniani i nieznani społeczeństwu. Robimy to, ponieważ przywracanie Polakom prawdziwych Bohaterów, szerzenie świadomości historycznej i umacnianie tożsamości narodowej w społeczeństwie uważamy za nasz absolutny obowiązek i nigdy nie zejdziemy z tej drogi.

Sylwetka rotmistrza Witolda Pileckiego powinna być wzorem poświęcenia i bohaterskiej postawy dla wszystkich Polaków. Dla nas postać Rotmistrza jest szczególnie bliska ze względu na jego wojenne losy ściśle powiązane z przedstawicielami przedwojennych środowisk narodowych, w tym wywodzących się z Obozu Narodowo-Radykalnego. Przypomnijmy, że podczas pobytu w Auschwitz Pilecki tworzył obozowy ruch oporu, w ramach którego ściśle współpracował m.in. z Janem Mosdorfem, pierwszym przywódcą i jednym z twórców przedwojennego ONR. Działalność konspiracyjną i pomocową dla Żydów Mosdorf przypieczętował ofiarą własnego życia. Prof. Władysław Tatarkiewicz pisał o nim później: „Ci, co wrócili z Oświęcimia, z podziwem i wzruszeniem mówili o jego postawie w obozie: pogodą, cierpliwością a odwagą umiał podtrzymać na duchu towarzyszy niedoli”.

Podczas Powstania Warszawskiego Witold Pilecki walczył w ramach Zgrupowania „Chrobry II”, w którego skład wchodzili głównie żołnierze związani z Narodowymi Siłami Zbrojnymi. NSZ powstały w 1942 r. z inicjatywy m.in. Organizacji Wojskowej Związek Jaszczurczy, która była niepodległościową organizacją zbrojną wywodzącą się z przedwojennego ONR. Gen. Antoni Chruściel „Monter”, dowódca Powstania Warszawskiego, powiedział później znamienne słowa: „Co tu gadać, jedynie „Chrobry II” nie oddał Niemcom przez cały czas trwania akcji ani piędzi terenu.” Świadczy to o bohaterstwie i waleczności Witolda Pileckiego stającego ramię w ramię z polskimi narodowcami.

W tym kontekście historycznym szczególnie bolesne jest dla nas stanowisko p. Pileckiej-Różyckiej, którą „oburza” oddawanie czci i honoru jej wielkiemu dziadkowi przez młodych Polaków zrzeszonych w takich organizacjach, jak ONR i Młodzież Wszechpolska. Z niedowierzaniem odebraliśmy też informację, że apel wnuczki Witolda Pileckiego został przesłany do środowisk związanych z tzw. Komitetem Obrony Demokracji, którego przedstawiciele mają w pogardzie polskość, a na swojego patrona obrali Władysława Bartoszewskiego, który – jak w 2014 r. pisał Tadeusz Płużański – miał blokować pośmiertne przyznanie Witoldowi Pileckiemu Orderu Orła Białego, najwyższego odznaczenia państwowego. Czy gloryfikowanie postaci, które uniemożliwiały oddanie honoru Rotmistrzowi, nie „oburza” p. Beaty Pileckiej-Różyckiej?

Zarząd Główny ONR

Oprócz trafnych jak zwykle spostrzeżeń Pana Cierpisza, chciałbym podzielić się moimi obserwacjami n.t ruchu nacjonalistycznego w Polsce.

Mamy ONR który robi co robi.
Mamy "Myśl Polską", skrajnie prorosyjskie medium, które w imię dobrych stosunków z Rosjanami gloryfikuje Czerwoną Armię, wybiela katolewicę, oprócz tego gloryfikuje antypolaka Bartoszewskiego, bo "w dzieciństwie zadawał się z narodowcami":
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/barto ... ej-2015-04

Oprócz tego MP ciągle coś gada o "realnej polityce" i "kompromisach". Do czego doprowadziły kompromisy to chociaż przykładem jest Okrągły Stół, czy też II RP, która suwerennym państwem nie była bo mason i sługus Ameryki Paderewski (nie wiedzieć czemu endecy uznają go za bohatera) podpisał tzw. Mały traktat wersalski, który zmuszał nas do nadania żydom specjalnych przywilejów.
Dużo lepiej wypadają takie organizacje jak NOP, czy inne bardziej radykalne organizacje nacjonalistyczne, te potrafią być przynajmniej w jakiś sposób antyżydowskie, zajmują się działalnością społeczną no i co najważniejsze, dbają o relacje z innymi narodami - m.in z Niemcami, czego dowodem jest uczczenie ofiar bombardowania Drezna, gdzie zginęło też 25000 Polaków.
http://3droga.pl/aktualnosci/polscy-i-n ... eznavideo/

Ale jest jedno "ale" - niestety ( nie wiem czy to prawda) NOP zadaje się z nacjonalistami z Ukrainy, tymi samymi co gloryfikują UPA i Banderę, więc to jest zdecydowaną skazą na ich honorze.

To już Grzegorz Braun, który nacjonalistą nie jest, dużo odważniej porusza kwestię żydowską.

Jeżeli mam wybierać pomiędzy judeofilską endecją, a sanacją to już wolę sanację z dwojga złego. Sanacja przynajmniej potrafiła wysłać od czasu do czasu do Berezy jakiegoś żyda za działalność komunistyczną/malwersacje. No i nie wszyscy sanacjoniści byli prożydowscy jak Piłsudski. No i dyktatorska forma władzy jest dużo bardziej efektywna. Gdybyśmy zamiast Piłsudskiego mieli kogoś takiego jak Kadaffi czy Baszar-Al-Asad, to okres sanacyjny zapisałby się dużo bardziej pozytywnie w historii Polski.

KOMENTARZE

 • Podobno..
  To jest wypowidź godna uwagi 00:40:21 Bogusław Kiernicki

  http://vod.tvp.pl/24770914/26042016

  Chyba ze czegoś nie pojęłam?
 • To proste ! większość przywódców tych organizacji ma pochodzenie semickie
  Stąd taka zawoalowana miłość do wszelkiej maści żydów ! i dlatego na marszach nie skandują żydowska hołota a skandują czerwona hołota !!
  na siebie nie będą krzyczeć !
  !
  [ raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę ] a wiadomo ze Polska od 26 lat rządzi lewacko-liberalno-syjonistyczna-globalna mafia żydowska !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Tylko powstanie autentycznej partii SŁOWIAN , NPS [ Narodowa Partia Słowian ] pozwoli wyzwolić Polske z łap żydo-syjonizmu !!!!
  !
  UWAGA .partia ta na dziś nie może powstać w OKUPOWANEJ POLSCE ta partia ,musi powstać Na Obczyźnie !!!!!
 • @ele 13:09:46
  Mądrze mówisz, jak zwykle. Faktem jest, że lepiej jest założyć taką organizację, o której wspominasz tam, gdzie nie sięgają macki judeofilstwa. Z tego względu odpada już Europa, a także USA. Kraje typu Indonezja, Malezja, ew. Chiny się lepiej do tego nadają. Wtedy ryzyko infiltracji i podminowywania (subwersji) jest małe. Endecy po II wojnie powinni nawiać do Argentyny, Brazylii, Indonezji a nie siedzieć w żydomasońskim Londynie.
 • Jedno jest pewne
  Polacy nie odzyskają władzy w Polsce ani dzięki endecji, ani dzięki sanacji, które zostały przjęte przez żydostwo, czego wyrazem tych kilku przemądrzałych dupków-marionetek na ich czele. Założenie partii było poronionym pomysłem, ale także sposobem, aby ten ruch ujarzmić i utrzymać w ryzach, bo co innego być działaczem-patriotą, a co innego działaczem-partyjniakiem.
  Tym bardziej, że ich programy i założenia są skrajne, rygorystyczne i dla wielu ludzi wręcz odstraszające. ,,Czołem Wielkiej Polsce" np. brzmi jak jakieś zawołanie kultowe, nie wszystkich pociąga ultrakatolicyzm i msze polowe, pokłony żydowskim polakożerców, czy wychwalanie Armiii Czerwonej jako ,,naszych wyzwolicieli", itd.

  Patrioci powinni się organizować oddolnie i działać społecznie we własnym i szerszym środowisku, tak jak to robi wiele grup kibiców i wybierać kandydatów niezrzeszonych spośród siebie (przy założeniu, że wybory nie byłyby fałszowane) i w ten sposób odzyskać miejsca w parlamencie dla Polaków.

  Najwyraźniej, Polska myśl narodowa jest zbyt słaba, aby wyjść z aktualnym programem na miarę dzisiejszych czasów, a co najwyżej kopiuje i powiela program endeków czy sanacji, co jest w jednakowym stopniu przydatne dla odrodzenia narodowego, jak bieganie po łąkach i gajach w stroju Adama i Ewy przez nowo odrodzonych Słowian. Nie tędy droga, bo jak wiadomo, nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031