Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

ROA - rosyjscy "Żołnierze Wyklęci"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ROA - Rosyjska Armia Wyzwoleńcza - Rosjanie, którzy walczyli przeciw żydobolszewickiemu reżimowi Stalina, o białą i chrześcijańską Rosję.

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie propaganda prowadzona zazwyczaj przez zwolenników Rosji, która (propaganda, nie Rosja) twierdzi, że polscy Żołnierze Niezłomni - partyzanci będący ostatnią linią obrony narodu Polskiego przed brutalną żydowską okupacją, to są bandyci, którzy ponoć mordowali niewinnych. Ci ludzie powielają antypolską, komunistyczną i prożydowską propagandę. Jaki jest ich motyw działania? Czy oni myślą, że będziemy mieć z Rosją lepsze stosunki, jeżeli zaczniemy tępić tych niezłomnych patriotów, którzy woleli walkę na śmierć i życie, niż być pachołkiem żydowskiej supremacji, jak chociażby politycy w Londynie?

Rosja także miała swoich żołnierzy wyklętych - a była to Rosyjska Armia Wyzwoleńcza (ros.Русская освободительная арями), która walczyła u boku Niemiec, aby uwolnić swój kraj spod żydobolszewickiej tyranii. Na wstępie zaznaczam, że nie należy mylić ROA z RONA Bronisława Kamińskiego, która w okrutny sposób pomagała Niemcom mordować ludność cywilną Warszawy po przegranym powstaniu.

 

Dowódcą Rosyjskiej Armii Wyzoleńczej był generał Andriej Własow, były oficer Armii Czerwonej, który pragnął wyzwolić Rosję spod brutalnej, żydowskiej, antychrześcijańskiej okupacji.

Generał Andriej Własow


Jak powstała Rosyjska Armia Wyzwoleńcza?

Utworzenie Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej wiąże się nierozerwalnie z osobą generała lejtnanta Armii Czerwonej Andrieja A. Własowa. Podczas wojny z Niemcami był dowódcą kolejno IV Korpusu Zmechanizowanego, 37 Armii, 20 Armii, a ostatecznie 2 Armii Uderzeniowej i jednocześnie zastępcą dowódcy Frontu Wołchowskiego. Po rozbiciu jego armii 11 lub 12 lipca 1942 r. dostał się do niewoli niemieckiej. Podjął kolaborację z Niemcami, wydając 27 grudnia tego roku tzw. Deklarację Smoleńską. Głosiła ona konieczność zbudowania nowej Rosji poprzez obalenie reżimu stalinowskiego. W tym celu miała powstać Rosyjska Armia Wyzwoleńcza podporządkowana komitetowi rosyjskiemu z gen. A. A. Własowem na czele. Początkowo niemieccy wojskowi popierali jego działania. Pozwolili mu na odbycie dwóch podróży na okupowane obszary ZSRR, gdzie wygłaszał przemówienia propagandowo-agitacyjne, cieszące się dużą popularnością miejscowej ludności.

Wbrew propagandzie, żołnierze Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej nie byli ani zagorzałymi narodowymi socjalistami, ani germanofilami. Żołnierze ci odwoływali się do chrześcjańskiej tradycji Białej Carskiej Rosji, a w 1945 roku wspomagali oni Czechów podczas powstania praskiego, które wybuchło w maju 1945 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_praskie

 

Masowy grób 187 żołnierzy Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej na cmentarzu Olszańskim w Pradze.

Trzeba jeszcze dodać, że przez dłuższy czas sam Adolf Hitlerbył sceptycznie nastawiony do idei tworzenia rosyjskich formacji antykomunistycznych walczących u boku III Rzeszy. Hitler nie wierzył w lojalność rosyjskich żołnierzy i samego gen. A. A. Własowa, zamkniętego na rozkaz führera w lipcu 1943 r. w areszcie domowym. Jedynym wyjątkiem był gwardyjski batalion ROA, sformowany od maja 1943 r. we Wrocławiu, a następnie przeniesiony pod Psków.

Dopiero w 1944 roku, po spotkaniu Własowa z Reichsführerem SS Heinrichem Himmlerem, doszło do wyrażenia zgody na powołanie Komitetu Wyzwolenia Narodów Rosji (KONR) jako organu politycznego, opublikowanie manifestu politycznego i utworzenie Sił Zbrojnych KONR jako formacji sojuszniczej w stosunku do armii niemieckiej. 14 listopada w okupowanej Pradze został przez gen. A. A. Własowa podpisany i przedstawiony Manifest KONR. Dopiero pod koniec stycznia 1945 r. został on przez Niemców mianowany głównodowodzącym Sił Zbrojnych KONR, w skład których ostatecznie weszły jedynie trzy dywizje piechoty, w tym do końca wojny tylko jedna osiągnęła gotowość bojową i wzięła udział w walkach oraz jednostki tyłowe i zapasowe, nie stanowiące na dodatek jednego związku operacyjnego. 16 lutego gen. A. A. Własow wraz z gen. Ernstem Köstringiem przyjął paradę 1 Dywizji Sił Zbrojnych KONR gen. Siergieja K. Buniaczenki. 26 marca uczestniczył w ostatnim zebraniu KONR w Karlovych Varach.

Śmierć Andrieja Własowa:

Andriej Własow 11 maja przedostał się do miejsca kwaterowania żołnierzy 1 Dywizji, gdzie oddał się w ręce Amerykanów. Jednakże już 12 maja został przekazany Rosjanom, którym kolumnę z Własowem wskazał jeden z oficerów własowców. Po przewiezieniu do Moskwy został osadzony w więzieniu na Łubiance, gdzie był przesłuchiwany. Po procesie, który rozpoczął się 30 lipca 1946 r., na mocy wyroku sądu wojskowego został jako zdrajca skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 1 sierpnia przez powieszenie na strunie fortepianowej. Dodatkowo w podstawę czaszki kat wbił mu żelazny hak.

Podsumowanie: Choć formacja miała głównie znaczenie propagandowe, to faktem jest, że współpraca Rosjan i innych narodów ZSRR z Niemcami przeciwko żydobolszewii, mogła wpłynąć na politykę Stalina. Józef Stalin, będąc w stanie zagrożenia życia, jak i wizji upadku czerwonego imperium zła, postanowił zmienić swą dotychczasową politykę. Zaczął on uderzać w struny nacjonalistyczne, nawoływał on do walki narody ZSRR z niemieckim najeżdżcą, wspominając na Aleksandra Newskiego. Stalin także zliberalizował swoją antychrześcijańską politykę, zwłaszcza wobec prawosławia.

 

I tu się nasuwa ważna wskazówka dla nas, Polaków. Może gdyby istniała dosyć szeroka kolaboracja Polaków z Niemcami, to może byśmy byli w lepszej sytuacji, a dlaczego?

1. Kwestia żydowska. Przed II wojną światową żydowskie zagrożenie było szeroko omawiane, jak chociażby tu:

https://wirtualnapolonia.com/2016/04/26/waldemar-glodek-widziane-z-kalifornii-pamietnik-i-konferencji-zydoznawczej-odbytej-w-grudniu-1921-roku-w-warszawie/#comments

Polacy niestety zamiast wykorzystać okazję, że żydzi i Niemcy walczą przeciwko sobie na śmierć i życie, co mogłoby raz na zawsze powstrzymać żydowskie plany utworzenia Judeopolonii w Polsce, to część narodu wolała ślepo walczyć przeciwko Niemcom, jako najeżdzcą, kompletnie ignorując zagrożenie żydowską supremacją. Inni natomiast ratowali Żydów, często kosztem innych Polaków - rodziny, sąsiadów, czy chociażby mieszkańców Wołynia.

Przecież większość Polaków nie mogła nie wiedzieć, czym są żydzi i jakie są plany wobec Polski, skoro antyżydowska literatura, prasa była powszechnie dostępna, czego przykład jest dany powyżej. Kwestią sporną pozostaje natomiast to, czy Polacy ratowali żydów tak sami z siebie, czy to część podziemia z terrorystycznymi zapędami zmuszało do ratowania żydów Polaków, grożąć im śmiercią.

Oczywiście mówi się, że polskie(?) podziemie wydawało wyroki śmierci na tzw. "szmalcowników". Pozostaje pytanie: ilu tych szmalcowników rzeczywiście wydawało żydów za pieniądze, a ilu z nich to byli ludzie, którzy wykazali się zdrowym rozsądkiem i żydów nie chcieli przechowywać?

Niestety stało się inaczej, czego skutki boleśnie odczuwamy do dziś.

2. Myślę, że gdyby Polacy w większej ilości współpracowaliby z III Rzeszą, to może tzw. alianci byli by bardziej zdeterminowani, aby coś zrobić dla Polski?Skąd to założenie? Opieram je na doświadczeniu z I wojny światowej. Dopóki władcy państw Centralnych nie wydali aktu 5 listopada, który zakładał powstanie Królestwa Polskiego, kadłubowego, ale jednak niepodległego państwa Polskiego, to sprawa polska w świecie nie miała zbytniego rozgłosu. Dopiero akt 5 listopada spowodował, że sprawa Polska zaczęła nabierać znaczenie wśród obozu aliantów.

Uważam osobiście żołnierzy ROA za bohaterów, którzy walczyli o to, aby Rosjanie nie przechodzili przez męki i upokorzenia, niemoc, marazm i pesymizm, przez które przechodzimy obecnie my jako naród.

Co prawda Putin jest niejednoznaczną postacią, ale wystarczy dziś spojrzeć, gdzie jest Rosja, a gdzie my.

Czy naprawdę każdy z nas nie ma dosyć tego, kiedy się opowiada że jesteśmy głupim narodem? Naprawdę czy każdy z nas nie ma dosyć tego, że nasza sytuacja wydaje się bez wyjścia i nie mamy ani szans ani kontroli nad sytuacją? Naprawdę nie macie dosyć tego pesymizmu i nastawienia, że co ma być źle, to będzie źle?

Suplement:

Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko" - zły bandyta i faszysta

 

"

"Polak musi być świnią bo się Polakiem urodził"

Kto jest autorem tego ochydnego cytatu? Jakiś hitlerowski urzędnik? Nie, to Czesław Miłosz, ten dobry antyfaszysta, ten wielki nobilista.

Pamiętaj, aby wybrać właściwą stronę.

Jeżeli ktoś sądzi, że Duda albo Reduta Dobrego Imienia pomogą zwalczyć antypolonizm, są w błędzie. Najlepszą metodę znał wielki wojownik polski, hetman Stefan Czarniecki - było to ścinanie i wieszanie wrogów Polski i zdrajców. I tak trzeba postępować  z takimi jak Miłosz, Ziemkiewicz, Lis i wielu innych. Gwarantuję, że wtedy antypolonizm się uciszy.

 

 Filmy:

KOMENTARZE

 • W Generalnej Guberni
  W Generalnej Guberni stacjonujących tam żołnierzy kolaboracyjnych formacji wschodnich polska ludność nazywała bardzo różnie; "własowcami", "Ukraińcami", "czarnymi" [członków Schuma], a jeśli rysy ich twarzy były kaukaskie - "kałmukami". Liczne relacje z Powstania Warszawskiego pełne są "Ukraińców" i "kałmuków" - co najczęściej mija się ze stanem faktycznym i określenia te należy traktować czysto umownie. Formacje wschodnie były wykorzystywane przez Niemców głównie do działań przeciwpartyzanckich, represyjnych i ochronnych. Były to oddziały o niskiej wartości bojowej, dlatego też Niemcy bardzo późno zdecydowali się

  http://www.info-pc.home.pl/whatfor/baza/m_rus_roa.htm
 • @Husky 08:00:58
  Ryj miał ten własow, jak tatar dupę, to fakt.
 • @fretka 08:37:47
  Nie każdy jest tak przystojny jak........
  No właśnie kto,
  tak "okiem" fretki 8-))))
 • @Husky 08:46:38
  No ten taki niczego sobie :)))
  http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130821201217/marvelmovies/images/3/31/Hugh_Jackman.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031