Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Ignacy Paderewski bez maski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli niewygodne fakty z życia polskiego kompozytora, o którym nie powiedzą tobie w szkole.

Jak większość czytelników mojego bloga zdążyła się zorientować, na moim zdjęciu profilowym widnieje napis "Śmierć kłamstwom". To jest właśnie motto mojego bloga. Niszczenie kłamstw i przekazywanie prawdy to misja mojego bloga. Niestety w większości przypadków prawda jest gorzka i szokująca, tak będzie też w tym przypadku.

 

Ignacy Jan Paderewski jest znany większości ludzi interesujących się historią jako jeden ze współtwórców polskiej niepodległości w 1918 roku. Wykorzystując międzynarodową sławę wynikającą z bycia wybitnym pianistą, głosił on na arenie międzynarodowej prawo narodu polskiego do posiadania własnego państwa, podpisał on też traktat wersalski,  W dodatku był filantropem i pomagał potrzebującym. Symbolicznie wspierał też powstanie wielkopolskie. Z pozoru nie można nic złego powiedzieć, ale to błąd. Za tą maską patriotyzmu i dobrotliwości kryła się mroczna strona Ignacego Paderewskiego.

Nie wielu ludzi wie o tym, że Ignacy Paderewski był członkiem masonerii,a także członkiem Bohemian Grove-  tajnej organizacji zrzeszającej wszelkiej maści artystów, którą podejrzewa się o składanie Baphometowi ofiar z dzieci.

Oto co piszę polska nacjonalistka Natalia Julia Nowak na swoim blogu:

Bohemian Grove

Spójrzmy ponownie na saturniczny symbol sowy. Otóż istnieje coś takiego jak Bohemian Club, stowarzyszenie przeznaczone dla wpływowych mężczyzn, działające nie do końca jawnie. Polskojęzyczna Wikipedia pisze o nim bardzo niewiele. Podaje, że BC, którego siedziba mieści się w Kalifornii (San Francisco, 624 Taylor Street), działa od 1872 roku i organizuje “dwu- albo trzytygodniowe zloty członków klubu, które odbywają się kompleksie Bohemian Grove”. Oficjalnym znakiem organizacji jest sowa. Anglojęzyczna Wikipedia donosi, że członkami Bohemian Club byli prezydenci Stanów Zjednoczonych (Theodore Roosevelt, Dwight Eisenhower, Richard Nixon, Gerald Ford, Ronald Reagan, George Bush senior), pisarze (Jack London, Mark Twain, Ambrose Bierce), sekretarz stanu Colin Powell, noblista Henry Kissinger, aktor Clint Eastwood, wybitny Polak Ignacy Jan Paderewski, dwaj Rockefellerowie i inni ważni dżentelmeni. Victor Orwellsky (StrefaTajemnic.onet.pl) informuje, że wielu ludzi protestuje przeciwko zjazdom klubowiczów w Bohemian Grove.

“Jest to ściśle strzeżone miejsce (…). Według doniesień nielicznych osób, którym udało się dostać do środka i być świadkami tamtejszych obrzędów, członkowie Bohemian Club składają cześć bóstwu pod postacią sowy” - wyjaśnia Orwellsky. Jednym ze szczęśliwców, którzy zdołali wejść do Bohemian Grove, jest znany dziennikarz Alex Jones. W wielkiej wyprawie towarzyszył mu kamerzysta. Z tego, co udało im się nagrać, powstał później film dokumentalny. Przyznam, że miałam okazję obejrzeć ten reportaż. Materiał udowadnia, że w Bohemian Grove faktycznie odbywa się dziwne nabożeństwo u stóp ogromnej, kamiennej sowy. Podczas ceremonii dokonuje się spalenia tzw. Troski. Nie wiadomo, co to jest. Jones, jako konspiracjonista, przypuszcza, że są to zwłoki rytualnie zabitego dziecka. Profesor Texe Marrs, poproszony przez dziennikarza o skomentowanie materiału video, twierdzi, że sfilmowane nabożeństwo przypomina m.in. obrzędy babilońskie. Zdaniem Jonesa, ceremonia zarejestrowana w Bohemian Grove odbyła się ku czci Molocha (czyli Saturna/Szatana).

Nagranie Alexa Jonesa, chociaż dokonane z dużej odległości, posiada wysoką wartość poznawczą. Przede wszystkim dlatego, że jedne teorie spiskowe potwierdza, a inne obala. Tak, to prawda, że wpływowi politycy, biznesmeni, artyści i intelektualiści potajemnie uczestniczą w pogańskich nabożeństwach. Jeśli wierzą oni w to, co robią, to nie mają prawa się nazywać ani chrześcijanami, ani ateistami, ani racjonalistami. Z drugiej strony, film Jonesa pokazuje, że główną teorię Davida Icke’a i Arizony Wilder można włożyć między bajki. Niestety… a raczej na szczęście… uczestnicy tajnych rytuałów wcale nie zamieniają się w Reptilian. W nagraniu Jonesa nie widać ani jednego człowieka przeobrażającego się w jaszczurowatego kosmitę. Gdyby ktokolwiek zmienił swoją postać, Alex Jones zapewne rozdmuchałby to do niebagatelnych rozmiarów. Tak się jednak nie dzieje. Ważna uwaga: nie ma żadnych dowodów na to, że w Bohemian Grove dokonuje się morderstwa i kremacji prawdziwego dziecka. Jones panikuje, ale nie zdołałby udowodnić, że jego obawy są słuszne.

Czy bóstwem, czczonym w Bohemian Grove, rzeczywiście jest Moloch (Baal, Kronos, Saturn, Szatan)? Illuminatus, redaktor serwisu NWOnews.pl, uważa, że równie dobrze może to być Lilith: demonica kojarzona z zabijaniem własnych dzieci, porywaniem cudzych, wywoływaniem poronień, a także z szeroko pojętą rozpustą. Autor, na którego się powołuję, uzasadnia swoją opinię faktem, że Babilończycy postrzegali sowę jako symbol Lilith. Hipoteza Illuminatusa jest jednak mało prawdopodobna, albowiem Lilith była wojującą feministką (Lilith.pl/pl/lilith.html). Dlaczego miałaby być otoczona kultem przez klub dla dżentelmenów? Poza tym, Lilith nie sprawia wrażenia odpowiedniej kandydatki na patronkę polityków, biznesmenów, artystów i intelektualistów. Bardziej podejrzana wydaje się Atena, czyli Minerwa (także lubiąca sowy). Nawet polskojęzyczna Wikipedia podaje, że “Minerwa jest symbolem Iluminatów”. Według witryny PortalWiedzy.onet.pl, Atena/Minerwa to “bogini wojny, rzemiosła, literatury, nauki, sztuki”. Strona Mitencyklopedia.w.interia.pl informuje, że Atena/Minerwa była córką Zeusa/Jowisza, a co za tym idzie: wnuczką Kronosa/Saturna.

Ciekawostką jest to, że niektórzy przeciwnicy sanacji i/lub zwolennicy endecji atakują Józefa Piłsudskiego i obóz sanacyjny za związki z masonerią, lecz jednocześnie nie przeszkadza im to, że Ignacy Paderewski także należał do masonerii - antykatolickiej, antychrześcijańskiej organizacji.

O związkach z masonerią wspomina także Henryk Pająk w książce "Retinger - mason i agent syjonizmu":

Pod polskie sztandary na ziemi francuskiej masowo zaczęli się garnąćobywatele francuscy polskiego pochodzenia - potomkowie licznych powstańców, a takĪe jeńcy polscy z armii państw centralnych. Muzyczna i masońska charyzma Ignacego Paderewskiego sprawiła, że za jego staraniem przybyło z USA wielu Polaków.

strona 29, link do książki w formacie PDF na końcu artykułu.

 

Niby miły patriotyczny staruszek z zewnątrz, a w środku?

Oczywiście nie zamierzam tu gloryfikować i wybielać Piłsudskiego. Ale Ignacy Paderewski jako członek masonerii wypada jako bardziej niebezpieczny, bo o ile Piłsudski był szczery i nie ukrywał swojej arogancji, pogardy dla Polaków i religii, o o tyle Ignacy Paderewski Kościoła katolickiego nie atakował i wygłaszał piękne, pełne patosu patriotyczne przemówienia, które usypiały czujność mas, a w ukryciu brał udział w okultystycznych obrzędach.

Obecnie duża część blogerów patriotycznych i anty NWO uważa "polskiego papieża" Jana Pawła II za "aktora", który oszukał miliony Polaków.  Lecz on nie był jedyny. To właśnie Ignacy Paderewski miał cechy idealnego aktora, który oszukiwał polskie masy: na zewnątrz elegancki miły staruszek z patriotycznymi frazesami na ustach, a za plecami tłumów kolaborował z masonerią i żydostwem. Prawie jak Karol Wojtyła.

Będąc przy kwestii żydowskiej, trzeba wspomnieć, że nie tylko Piłsudski miał judeofilskie skłonności. Trzeba pamiętać, że to Ignacy Paderewski podpisał tzw. Mały Traktat Wersalski, który nadawał żydowskiej mniejszości specjalne prawa.Ignacy Paderewski domagał się także udziału przedstawiciela żydów mieszkających w Polsce, aby zajął stanowisko w Komitecie Narodowym Polski. 

Oprócz tego, Paderewski był bardzo miękki wobec międzynarodowego żydostwa, nie bez powodu bezkompromisowy i antyżydowski Roman Dmowski nie mógł dłużej przewodzić polskiej delegacji, więc trzeba było wymienić na kogoś bardziej posłusznego. Jak możemy poraz kolejny przeczytać w książce Henryka Pająka:

Roman Dmowski tak oto definiował ten brytyjsko-syjonistyczny ostracyzm wobec Polski. Tej Polski, w granicach
której miała żyć po wojnie więcej niż połowa europejskiej populacji żydów
Dziś nie ma już wątpliwości, ze międzynarodowy kahał zapanował na konferencji. Ze składu delegacji angielskiej, amerykańskiej, a nawet francuskiej i włoskiej, usuwa się ludzi niemiłych żydom, a nam przyjaznych.
Gdyby była władza, która by mogła mnie stąd wylać, byłbym pewnie już wylany (...). W tych warunkach szczęśliwe jest, że Żydzi mają trochę zaufania do
Paderewskiego.
 
Jak widać, kłamią ci, którzy twierdzą, że III RP i PRL to rządy postkomunistów i liberałów, zaprzedanych Moskwie/Brukseli. To co czynił Ignacy Paderewski, nie różni się od wysługiwania się żydom "elit" III RP.
 
 

II RP nie była więc suwerennym państwem, jak to wmawiają koszerno-konserwatywni politycy. Czy suwerenne państwo polskie poddało by się dyktatowi międzynarodowego żydostwa, domagającego się specjalnych przywilejów dla antypolskiego żydostwa?

Godziemba, znany bloger także świetnie wypunktował w swym tekście szkodliwe wobec Polski czyny Ignacego Paderewskiego.

"W licznych listach wysyłanych do Warszawy domagał się surowego karania sprawców rzekomych rozruchów antysemickich.
Pochopnie zgodził się , bez uprzedniej zgody Sejmu i rządu, na podpisanie traktatu o ochronie mniejszości narodowych, choć wiedział, że nie podpisały go Niemcy.Tłumaczył się potem, że gwarantował on to " co prawdopodobnie, z drobnymi wyjątkami, nasz własny sejm byłby im przyznał". Traktat ów nakładając na Polskę szereg zobowiązań nie dawał jej praw ochrony własnych rodaków za granicą.
To dążenie do respektowania przede wszystkim stanowiska wielkich mocarstw, idące w parze z przesadnie niską oceną możliwości prowadzenia przez Polskę samodzielnej polityki doprowadziło do wyrażenia zgody na ograniczenie przez Radę Najwyższą Ententy polskiego stanu posiadania w Galicji Wschodniej. Bezpośrednim skutkiem tego był upadek jego rządu.
Poza sprawami Małopolski, przyczyny gwałtownego spadku autorytetu premiera należy szukać w jego polityce wewnętrznej.Paderewski w dość niefrasobliwy sposób podchodził do spraw o charakterze finansowym. Uprzywilejowywał kapitał żydowski, nie odróżniał też pożyczek koniecznych od zbędnych. Każdą z nich traktował jako swój osobisty sukces, nie zauważając, iż wiele z nich było dla Polski jedynie ciężkim balastem finansowym. " Nie możemy - pisał Witos - pozwolić na to, ażeby, ci co Polsce dopomagali do powstania, uważali ją za swą kolonię.Nie możemy spokojnie patrzeć na rozprężenie, jakie zapanowało w administracji państwa".
Osobnym tematem było tolerowanie przez premiera nagannych zachowań osób z najbliższego otoczenia, a szczególnie żony - Heleny, która " sale obrad gabinetu ministrów" traktowała jak " salon prywatny państwa Paderewskich", niejednokrotnie przerywając posiedzenia rządu w trosce o zdrowie męża!
Kampania skierowana przeciw Paderewskiemu wywołała jego gwałtowną reakcję, bliższą reakcji - jak pisze Roman Wapiński - pokrzywdzonego dziecka, niż polityka. Zawsze czuły na wszelkie oznaki sympatii lub antypatii, zachowujący się na scenie politycznej podobnie jak na estradzie koncertowej, b. premier wyjechał obrażony w styczniu 1920 r. z Polski.
W lipcu 1920 r. przyjął jednak nominację na stanowisko delegata Polski do Ligi Narodów. I w tym wypadku ujawnił swą niewiarę w samodzielność Rzeczpospolitej, czego wymownym dowodem była np. zgoda na neutralizację Wileńszczyzny, w sytuacji gdy Litwini współpracowali z bolszewikami w ich pochodzie na Polskę. Zdecydowanie przeciwstawił się akcji gen. Żeligowskiego, której celem było wyparcie Litwinów z Wilna, uznając ją za naruszenie umów z Ententą.
Na ostateczne wycofanie się z polityki wpłynął konflikt z drugim delegatem do LN, wybitnym historykiem Szymonem Askenazym, który współpracowników Paderewskiego "nieprawdopodobną zgraję - jak pisał dyplomata J. Gawroński - nicponiów i intrygantów, żerujących na jego naiwności /.../ traktował jak na to zasłużyli, to znaczy "jak psów".
To wydarzenie ugruntowało przekonanie Paderewskiego o wyjątkowej niewdzięczności wobec niego polskich polityków z Józefem Piłsudskim na czele.
Do Polski przyjechał tylko raz w listopadzie 1924 r. W Poznaniu wygłosił przemówienie, w którym ostrej krytyce poddał postępowanie Naczelnika w latach 1919-21, uznając go winnym wepchnięcia Polski w niepotrzebną wojnę z Sowietami, "która nas naraziła nie tylko na straty terytorialne i materialne, ale oburzyła na nas cały świat cywilizowany".(ciekawe, czyli Paderewski przejmował się tym, co mówi tzw. "zachut". A wielu ludzi, patriotów dziwi się, że dzisiejsi politycy są prozachodni!!)
Zdumiewająca to ocena w ustach człowieka, uważającego się za patriotę."

Z tekstu nie tylko wynika, że Ignacy Paderewski był prożydowski, ale i proamerykański. Wielu ludzi, patriotów w Polsce, zwłaszcza tych prorosyjskich narzeka na naród Polski, że ślepo zapatruje się na zachód i Stany Zjednoczone. Według mnie przyczyną tej proamerykańskości jest działalnośc osób takich jak Ignacy Paderewski - zwykły Polak dostaje informację w szkole, że dzięki działalności Ignacego Paderewskiego Stany Zjednoczone pomogły odzyskać  Polsce niepodległość. Ciekaw jestem jaka to niepodległośc i suwerenność wtedy była, skoro żydom trzeba było dawać przywileje i nietykalność, a jeżeli się tego nie zrobi, to "zachut" się na nas obrazi. Gdyby Paderewski dzisiaj żył, to zapewne popierałby sojusz Polski z USA, bazy NATO w Polsce i zbrodnicze syjonistyczne państwo Izrael.

Ignacy Paderewski ze swoją żydowską żoną, Heleną Paderewską

Wpływ na postawę Paderewskiego miała najprawdopodobniej jego żona Helena, która była żydówką z pochodzenia. Żydówka jako małżonka jest jednym z elementów żydowskiej strategii podboju świata. Paderewski będąc pod wpływem jej magii miłosnej, był wobec niej posłuszny, wykonując antypolskie rozkazy. Jeżeli chodzi o masonerię, to najprawdopodobniej został jej członkiem, kiedy przebywał w USA - państwo założone przez masonerię. Trudno powiedzieć, jaka była przyczyna wstąpienia Ignacego do masonerii, ale według mnie ma to związek z jego karierą muzyczną - bez bycia członkiem masonerii nie byłby muzykiem światowej sławy.

Ignacy Paderewski dążył także do masońskiego projektu realizacji Stanów Zjednoczonych Polski: składających się z ziem dawnej Rzeczypospolitej, podzielonej na kilka części: m.in Królestwo Polskie, Litwę, Białoruś i Ukrainę jako federację państw.

Innym mitem związanym z Ignacym Paderewskim jest to, że rzekomo popierał on endecje. Niestety nieświadomi patrioci wychodzą z założenia, że skoro przez krótki okres czasu Paderewski był w drużynie razem z Dmowskim przeciwko Piłsudskiemu (czas konferencji Wersalskiej), to znaczy że wspierał program endecji. Nic bardziej mylnego!!!!

Dmowski, jak i obóz narodowy był w konflikcie z Ignacym Paderewskim i jego obozem politycznym, zwanym jako Front Morges. Jak wspomina Adam Danek, w publikacji:

Kampania 1939 w interpretacji „narodowej”

"Domniemany „tandem Paderewski-Dmowski” skądinąd wcale nie dogadywał się ze sobą najlepiej. Jesienią 1919 r. Paderewski w rozmowie z Aleksandrem Więckowskim nazwał Dmowskiego „złym geniuszem Polski”. Z kolei Dmowski w liście do Stanisława Kozickiego z 10 III 1920 r. pisał o Paderewskim: „Mistrz wygląda mi coraz bardziej świńsko.”

Ignacy Paderewski był jednym z głównych założycieli tzw. Frontu Morges, organizacji opozycyjnej wobec sanacji, skupiającej polityków przeciwnych rządom sanacji o różnych poglądach. Zadaniem tego ugrupowania była walka z sanacyjną dyktaturą o "wolnośc i demokrację" (zupełnie jak organizacje finansowane przez zachód w Rosji, które walczą o obalenie Putina!!!!). Front Morges był za ściślejszą współpracą Polski z Francją (która była masońska). Jednocześnie tępili oni dobre relacje Polski z III Rzeszą. Paderewski, jako marionetka wielkiej żydowskiej międzynarodowej finansjery, nie mógł dopuścić, aby Niemcy i Polacy zjednoczyli się w walce z bolszewią, masonerią i żydowską supremacją. A sojusz Polski, Niemiec i państw Osi stanowiłby poważne zagrożenie dla międzynarodowego żydostwa. Trzeba wspomnieć, że we Froncie Morges miał duże wpływy Józef Retinger, mason i agent syjonizmu, odpowiedzialny za wspieranie antykatolickiego rządu Plutarco Ellasa Callesa, który walczył z powstańcami "Cristeros".

Niestety, dziś wiemy, że za szczytnymi ideałami Frontu Morges kryło się „drugie dno”. Co najmniej kilku spośród jego założycieli było współpracownikami francuskiego wywiadu. Był to jeden z powodów, dla których współpracy z Frontem odmówił Roman Dmowski (oskarżył jego założycieli także o filosemityzm i związki z masonerią).

Źródło: http://blogpublika.com/2016/01/17/16-stycznia-1919-r-powolanie-rzadu-ignacego-jana-paderewskiego/

W innym artykule, p.t "

Ignacy Paderewski – naiwny idealista czy mąż stanu?"

autorstwa Jacka Pożarowszsczyka, możemy znależć następujące informacje:

"Kolejna próba zbliżenia się do Stronnictwa Narodowego była podejmowana przez gen. Hallera, który 7 maja przedstawił Romanowi Dmowskiemu plan współpracy ze Związkiem Hallerczyków. Ten jednak zdecydowanie odmówił zarzucając Frontowi posiadanie wśród swoich członków elementów masońskich i filosemickich"

No proszę. Czyli gen. Józef Haller niestety też był oplatywany przez macki Sił Ciemności? To wiele wyjaśnia dlaczego Polska dziś leży i kwiczy, oraz wyjaśnia dlaczego II RP rozpadła się zaledwie po 20 latach jak domek z kart. Państwo powstałe na kłamstwie nie może przetrwać długo..

Serio, w naszej sytuacji tylko Bóg Wszechmogący może nam pomóc, zsyłając nam przywódcę w rodzaju Sukarno czy Corneliu Zelea Codreanu, którzy bezkompromisowo walczyli z żydowską supremacją, Codreanu wolał zginąć niż być pachołkiem żydowskiej supremacji, ale o ś.p pamięci Corneliu Zelea Codreanu napiszę kiedy indziej. Natomiast ciekawe jest to, że Sukarno, któremu zachodnia propaganda zarzuca rozpustę i skłonności komunistyczne i lewicowe, zakazał dekretem w 1961 roku działalności loż masońskich na terenie calej Indonezji. Jak możemy przeczytać na stronie:

http://mustofathree.blogspot.com/2012/03/freemasonry.html:

In front of Soekarno, Freemasonry figures are evasive and said that if the term "Satan" probably comes from the native pronunciation of "Sin jan" (Saint Jean), which is one of the holy figures kaym Freemasonry. While they dodged, but Sukarno did not believe it.
Finally, in February 1961, through the State Gazette number 18/1961,President Sukarno dissolved and banned the existence of Freemasonry in Indonesia.

Jak to się ma do postawy gen. Józefa Hallera, który był znany ze swego głębokiego katolicyzmu i prawicowości, a ponoć także z nacjonalizmu i antysemityzmu, który walcząc przeciwko masońskiej sanacji, sam wszedł w sojusz z typami należącej do organizacji, która chce zniszczyć katolicyzm, którzy prowadzili politykę zgodną z syjonistyczną? Odpowiedz sobie to sam Drogi Czytelniku. Żeby nie było, że jestem dwulicowy, też zaszokowała mnie obecność gen.Hallera, któremu we wcześniejszym okresie nic złego nie można byłoby mu zarzucić, w tej szajce.

Ale ponieważ to artykuł o Ignacym Paderewskim, więc wracamy do tematu.

Dalej w tekście Pożarowszczyka czytamy:

W maju 1938 r. Ignacy Jan Paderewski na łamach „Polski Narodowej” został ostro zaatakowany, zarzucano mu m.in. judeofilię i montowanie koalicji „pod znakiem Syjonu”. Kolejny organ prasowy ruchu narodowego „Prosto z Mostu” opublikował jeszcze ostrzejszy artykuł w którym oskarżano kompozytora o „wysługiwanie się masonom i żydom”.

Jak widać, z powyższych relacji, Front Morges, promujący ideologię demoliberalizmu, był takim samym wrogiem obozu narodowego jak i sanacja. Z tekstu wynika, że II RP jeżeli chodzi o politykę prawie wcale się nie różniła od czasów dzisiejszych. Dziś też mamy dwie główne partie, walczące o rząd dusz w Polsce, na pozór będąc wzajemnie wobec siebie przeciwne, ale w istocie będąc we władaniu żydomasonerii, skłócając i dzieląc naród polski.

Ten tekst jest długi i szokujący, a wnioski są tragiczne. Naród Polski nie może liczyć na elity, będące w większości na usługach żydów,  jest zdany on sam na siebie wyłącznie. Ignacy Paderewski nie jest wcale polskim bohaterem, ale osobą, która Polsce niezwykle szkodziła, czyniąc to pod maską miłego eleganckiego staruszka z patriotycznymi frazesami na ustach. W rzeczywistości był to członek masonerii, prowadzący prożydowską politykę, będący na usługach międzynarodowej finansjery. Prawda jest brutalna, ale jak mawiał ś.p. ksiądz Jerzy Popiełuszko "Tylko prawda nas wyzwoli". Tragedia narodu Polskiego wynika z kłamstw historycznych, że czcimy fałszywych bohaterów, przez co później taka Katarzyna II , caryca Rosji mówi, że pogardza Polakami, bo czczą zdrajców. O ile o grzeszkach Piłsudskiego wie dość dużo patriotów, to o grzechach Paderewskiego nie wie prawie nikt.

Tylko Bóg jest prawdą, nie żaden Piłsudski, Paderewski itp...

Żródła:

http://nacjonalistka.blox.pl/2013/10/Saturn-planeta-Szatana-Mroczne-konotacje-i-teorie-2.html

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/Paj__k-H.-Retinger-mason-i-agent-syjonizmu.pdf

http://www.blogmedia24.pl/node/14324

http://xportal.pl/?p=10275

http://histmag.org/Ignacy-Paderewski-naiwny-idealista-czy-maz-stanu-8979

 

 

KOMENTARZE

 • pała.Takie jest moje zdanie.
  Nie wiesz waszmość, dlaczego chciano zatrzeć pamięć po Panu Paderewskim po jego śmierci?

  http://niniwa22.cba.pl/testament_paderewskiego.htm

  http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4213679
 • Autor 5*****
  Prawda Polaków wyzwoli. Jest ona ciągle w porządku matematycznym i czeka na wejście do sejmu. Kukiz 15, proponuje otwarcie miejsc dla czwartej władzy w parlamencie, aby wreszcie od ponad 200 lat zapanowała prawdziwa równowaga, zgodna z binarną komunikacją graficzną dzisiejszych czasów.

  Pozdrawiam
 • @Stonek, goodness
  @Stonek. Przeczytałem ten tekst. Wynika z niego, że Ignacy Paderewski zostawił dużo majętności Polakom w spadku, ale źli ludzie utrudniali ten proces. Nie zmienia to faktu, że Ignacy Paderewski zapisał się w polskiej historii bardziej negatywnie niż pozytywnie. Rotschildowie też na zewnątrz są filantropami. Nie zmienia to faktu że był prożydowski, a w naszej obecnej sytuacji takie akty zasługują na potępienie.

  @goodness
  Jeżeli chodzi o Kukiza, tak się składa, że niestety gloryfikuje on Paderewskiego jako bohatera, natomiast jeżeli chodzi o posłów z tego ugrupowania, póki co nie można im nic zarzucić.
  Też pozdrawiam. Niestety Naród Polski musi dopiero wytworzyć prawdziwe elity, takie które ponad życie będą stawiać Boga, Naród i Ojczyznę, tak jak to czynił Corneliu Codreanu. Ale to my musimy być coraz lepszymi ludźmi z dnia na dzień, gdyby każdy w Polsce zmieniał coś w sobie to i w kraju byłoby lepiej.
 • @
  jeśli sama postać pianisty pomogła w odrodzeniu się Polski , to nie ma żadnego znaczenia jego związek z jakąś tam lożą , a już stawianie go obok Targowiczan jest wyjątkowo podłe ,poza tym , chyba jest jasne ,że musiał być proamerykański , z kimś zawsze trzeba trzymać , a w tym przypadku raczej kraje nas okupujące to nie mogły być :)))........i te ciągłe pretensje do żydów ale gdy niekiedy można ich wykorzystać w dobrej sprawie ( Askenazy) wtedy wszystko jest OK :)))
 • @Sukarno 09:05:30
  .
  Pod prąd trudno, a nawet niemożliwe jest utworzenie nowych elit polskich.

  Dlatego, stawiam na tych co propnują Boski porządek matematyczny, który przestawi bałagan polityczny na swoje miejsce.
  TERAZ. Prawem - nakzana równowaga dla kierowców jest domeną demokracji i musi też, ZACZĄĆ dotyczyć wszystkie osoby kierujące ustawami porządek w Narodzie:))
  Podział na trzywładzę w art 10. Konstytucji III RP jest wielkim błędem niby demokracji.
 • @
  @puuuq
  - "jeśli sama postać pianisty pomogła w odrodzeniu się Polski , to nie ma żadnego znaczenia jego związek z jakąś tam lożą"
  Właśnie, że ma. Masoneria dąży do zniszczenia Polski. Na masonów, którzy walczą o niepodległość Polski, trzeba patrzeć z rezerwą, bo ta "niepodległa" Polska miała służyć interesom żydowskim, a nie Polskim. Paderewski walczył nie o Polskę dla Polaków, lecz Polskę jako narzędzie w rękach międzynarodowej finansjery.
  -"chyba jest jasne ,że musiał być proamerykański , z kimś zawsze trzeba trzymać , a w tym przypadku raczej kraje nas okupujące to nie mogły być :)))."
  O ile mogę zrozumieć proamerykańskie sympatie przed 1918 rokiem, kiedy my jako Polacy nie wiedzieliśmy, że nie można ufać USA, to po 1918 roku, proamerykańskość nie była dobra. A jeżeli chodzi o zaborców, to się Pan myli, Dmowskiemu i jego ekipie udało się prawie wywalczyć od Rosji Carskiej niepodległe państwo, gdyby nie rewolucja bolszewicka. Jestem pewien że o wiele lepiej byśmy na tym wyszli, gdyby Polska wróciła na mapę jako katolicka monarchia, będąca w sojuszu z Carską Rosją - nie narzucano by nam specjalnych przywilejów dla żydów. Nawet z państwami centralnymi, gdyby wygrały, Polska by mogła znacznie więcej zyskać, niż na konferencji Wersalskiej, gdzie przyznano nam 140 km wybrzeża i niepewne granice, które musiało wywalczyć polskie wojsko.
  Jeżeli chodzi o żydów, to zdarzają się tacy, co są rzeczywiście lojalni wobec Polski, ale to są rzadkie przypadki. Jak mawiał Sukarno - stój na swoich stopach. Poleganie na żydach zaprowadziło nas do diabła.

  @nocny gryzoń
  "po drugie: to, co mu się zarzuca, poza kwestią żydowską, znacznie gorzej wypełniała... endecja. od masonów po całą nieudolność czy wręcz groźbę destabilizacji kraju."
  Czy mógłbyś rozwinąć ten punkt?
 • @chrisdigger 06:51:51
  Witam Cię Max!
  Za zdrowie, ciężko będzie wypić jeszcze przed 13-tą, bo historia wraca.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Sukarno 22:21:48
  trochę za dużo tego "gdybania" i zbyt daleko idących podejrzeń , trzeba się trzymać realnych wydarzeń i skoro bolszewicy przejęli władzę , to nie ma co kombinować o jakichś sojuszach z carską Rosją , poza tym jakaś koncepcja by w ramach odrodzonej Polski ,żydzi urządzili sobie własne państwo jest nie do przyjęcia , zresztą czy w okresie międzywojennym osiągnęli jakieś sukcesy , które by ją potwierdzały ? rola masonów w negocjacjach dotyczących Polski miała charakter 'towarzyski" i na pewno "sprawie polskiej " nie zaszkodzili

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031