Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Inna koncepcja stosunków polsko-rosyjskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wywiad z liderem rosyjskiej organizacji B.A.R.S. Aleksandrem Orszulewiczem.

Ten tekst dedykuję zarówno rusofobom, którzy w Rosjanach widzą niemalże podludzi, jak i skrajnym rusofilom, którzy sądzą, że aby mieć dobre stosunki z Rosją, musimy uznać, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę, a każdy, kto twierdzi inaczej to rusofob/banderowiec/amerykański imperialista.

Nie zgadzam się oczywiście ze wszystkim, co mówi pan Aleksander, więc proszę nie oskarżać mnie o pro-banderyzm czy inne tego typu zarzuty, celem tekstu jest pokazanie, że istnieją alternatywne koncepcje stosunków polsko-rosyjskich niż te mainstreamowe. Bo zarówno skrajna rusofobia, jak i rusofilia, polegająca m.in na opluwaniu polskiej historii, tej sprzed czasów PRL, są złe dla naszego narodu i państwa. Przykładem tego drugiego jest portal "Sputnik". Choć on atakuje amerykański  imperializm, to nadal są tam pozostałości mentalności komunistycznej.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20151016/1242617/wlasna-historia-podzielila-polakow.html

- Sputnik atakuje tych Polaków, którzy prawidłowo skierowali swoją furię przeciwko Oldze Tokarczuk (która jest produktem "wyzwolenia" Polski spod Niemców przez żydo-sowietów). Trzeba też dodać, że Sputnik promuję przyjaźń Polsko-Rosyjską, ale ten pomost przyjaźni mają budować różnej maści krypto-żydzi: pisarze i publicyści, poeci, którzy za czasów komuny wychwalali komunizm, a dziś atakują Polaków.

 

Putin nie jest naszym prezydentem!” - wywiad z liderem rosyjskiej organizacji B.A.R.S. Aleksandrem Orszulewiczem

B.A.R.S. -The Baltic Vanguard of the Russian Resistance

 

Witaj, Aleksandrze! Cieszymy się, że możemy gościć Cię na łamach naszego pisma. Na początku więc powiedz nam parę słów na temat Twojej organizacji – czym się zajmujecie, jaka jest Wasza ideologia i oddziaływanie na ruch nacjonalistyczny w Rosji, a także do kogo się odwołujecie ze swojej, bądź europejskiej historii?

 

Nasza organizacja jednoczy rosyjskich nacjonalistów nie godzących się z sowieckim reżimem i jego następcami formującymi rząd Federacji Rosyjskiej. Ideologia ruchu B.A.R.S. oparta jest na naukach Cerkwi Prawosławnej w stosunku do rządu, wyrażanych w pismach antycznych Świętych Ojców. Nasza polityczna idea – boski autorytet prawosławnego Cara w Rosji, tak jak było w Rosyjskim Imperium przed 1917 rokiem.

Siedziba naszej organizacji zlokalizowana jest w Koenigsbergu (Królewiec, Kaliningrad). Obecnie tworzymy struktury i gałęzie BARS-u w innych rejonach Rosji i za granicą. Ze względu na brak takich organizacji w Rosji, ci nacjonaliści którzy rozczarowali się ruchami kontrolowanymi przez Kreml jak przykładowo Rosyjska Narodowa Jedność chętnie dołączają do nas. Znani w Rosji wyraziliśmy swoją pozycję na temat wydarzeń na Ukrainie, potępiamy aneksję Krymu i inwazję w Donbasie. W tym momencie jesteśmy poważani w oczach większości rosyjskich nacjonalistów.

W naszym rozumieniu rosyjski nacjonalizm jest nierozerwalny z europejską cywilizacją, jednak oparty jest na rosyjskiej tradycji. Rosja oczywiście jest częścią Europy, lecz równocześnie unikalny jest jej kontekst kulturowy wywołany naszą historią. Obecnie polityczny program B.A.R.S. przystosowany jest to naszego regionu w kontekście europejskiego wektora rozwoju regionu Koenigsbergu.

 

Organizujecie jakieś większe akcje?

 

Naszą regularną akcją jest „Ruski Marsz”, który gromadził (przed wydarzeniami na Ukrainie) ponad 300 osób w Koenigsbergu. Dzisiaj ze względu na frustrację wielu nacjonalistów perspektywą walki nasze publiczne akcje gromadzą mniej osób. Represyjny aparat reżimu pułkownika KGB Władimira Putina w tym momencie wręcz nabiera tempa. Prawdę mówiąc Rosyjska Konstytucja gwarantuje wolność słowa, zgromadzeń, czy systemu wyboru rządu traci moc.

 

Co sądzicie o narodowych bolszewikach? Utrzymujecie z nimi kontakty?

 

Narodowy Bolszewizm jest ohydnym fenomenem rosyjskiej rzeczywistości. Oparty jest na ideach, które zdradziły narodową Świętą Rosję równocześnie zachowując, niektóre tradycyjne formy i ostentacyjną lojalność wobec „ludu”. Ten ruch powstał w 1920 roku jako prowokacja bolszewików, mająca przyciągnąć rosyjskich emigrantów do ZSRS. Ale jak historia pokazała sowiecki reżim nie zmienił swej natury i pozostał wrogi rosyjskiemu narodowi jak do wszystkich innych. Obecni Narodowi Bolszewicy wspierają wojskową agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainie i w wielu przypadkach sam rząd, który w retoryce ma być narodowo-bolszewicki.

 

Przy okazji rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej wspominaliśmy na fanpage’u naszego pisma ROA – bardzo ciekawi nas zdanie Waszej organizacji na ten temat.

 

ROA jest prawdziwą rosyjską armią, która walczyła nie za Stalina, ale za Rosję wolną i demokratyczną. Obecnie własowcy uznawani są za zdrajców, ale wedle ich spowiedzi nie zdradzili Rosji.

 

Islam – to temat, który elektryzuje całą Europę, jak do tego podchodzicie? Na spokojnie czy raczej z poważnymi obawami jak spora część europejskich nacjonalistów?

 

Rosja jest zamieszkana przez wiele grup etnicznych i kół kulturowych, które przyjęły religię muzułmańską. Muzułmanie wiernie służyli Imperium i walczyli w ramię w ramię z białogwardzistami przeciwko nienawistnemu sowieckiemu reżimowi. W czasie lat czerwonego terroru miliony muzułmanów było torturowanych, prześladowanych i wyklętych. Nie narzekamy na nich, są obywatelami Rosji tak jak i Rosjanie. Ale jeśli będą organizować się jako przestępcy co jest częste w środkowej Azji i Kaukazie wtedy ci ludzie nie mają nic wspólnego z tradycyjnym islamem. W Rosji obraz jest trochę inny niż w Europie. Uważam Islam za inny punkt widzenia. Wśród wspierających B.A.R.S. na przykład są muzułmanie. Bardzo wielu jest zagorzałymi monarchistami, gotowymi służyć Rosji, nie ze strachu lecz z sumienia.

 

Bardzo znanym w środowiskach nacjonalistycznych w Polsce jest profesor Aleksander Dugin – jaka jest Wasza ocena jego osoby?

 

Aleksander Dugin jest ideologiem Kremla i stosunek do niego mamy taki sam jak do reżimu Putina ─ ekstremalnie negatywny.

 

Nie mogę nie zadać pytania o wojnę w Donbasie – jaki jest Wasz stosunek do tego co dzieję się na wschodzie Ukrainy oraz co sądzicie o imperialnej polityce prowadzonej przez Wasze władze? Dochodzą nas słuchy o uczestnictwie w tym konflikcie rosyjskich nacjonalistów… po stronie Ukrainy.

 

Jak do tej pory nasze poglądy na wydarzenia na wschodniej Ukrainie się nie zmieniły. Nasza organizacja potępia aneksję Krymu tak jak i wszelką zagraniczną politykę wojskowej agresji bolszewików oraz ich duchowym następców, ponieważ tego typu akcje nie są w narodowym interesie i polityki Rosji, lecz tworzą kolejnych przestępców politycznych na nowych obszarach kontrolowanych, by mieć w danym miejscu korzyści.

B.A.R.S. potępia takie akcje również dlatego, że są wykonywane w imieniu Rosji, nazwy, która dziś używana jest jako pełna hipokryzji powłoka i usprawiedliwienie dla Sowieckiego Sekretnego Oligarchicznego reżimu. Nasza organizacja bierze pod uwagę konflikt na południowo-wschodniej Ukrainie nie jako walkę etniczną między Ukraińcami a Rosjanami, a konfrontacje dwóch cywilizacji. Europejskiej i sowieckiej. Dwóch rodzajów myślenia. Narodowego i postsowieckiego.

 

Konflikt na Ukrainie bardzo pogorszył i tak zimne stosunki między naszymi krajami…

B.A.R.S .wspiera Polskę w jej politycznej konfrontacji z Rosyjską Federacją. Składamy kondolencje polskim ofiarom sowieckiego terroru i mamy nadzieję, że zbrodnie ZSRR zostaną osądzone przed międzynarodowym trybunałem.

 

Władimir Putin – jak oceniacie Waszego prezydenta? W Polsce jak i krajach bałtyckich jest dość spora obawa co do jego rządów i decyzji jakich podejmuje i jakie może podjąć w przyszłości…

 

Putin nie jest naszym prezydentem. Jest reliktem sowieckiego systemu, odbitym od totalitaryzmu. Zaś cała jego wewnętrzna i zagraniczna polityka wspiera wyłącznie polityczne elity (które zachęcają i go wspierają) by zachować ich dochody i wpływy.

 

 

Jak widzicie przyszłość naszych narodów: polskiego i rosyjskiego? Nie mogę zadać jeszcze jednego pytania, które zapewne bardzo ciekawi polskiego czytelnika: co sądzicie o Polsce i Polakach?

 

Polska jest pięknym krajem, z tragiczną, lecz wielką historią. Polacy są z natury dobrymi, przyjacielskimi ludźmi, którzy są przykładem dla innych narodów Europy i zazdrośnie stoją na straży chrześcijańskiej cywilizacji. Ludowe pieśni, tradycje, festiwale mówią wszystko o tym. Trzymajcie się wiary Chrystusa, reszta przyjdzie do Was sama.

Dziękujemy za rozmowę!

 Александр Оршулевич.

С уважением,
Rozmawiali: Krzysztof Kubacki oraz Witold Dobrowolski

źródło: http://szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/247-putin-nie-jest-naszym-prezydentem-wywiad-z-liderem-rosyjskiej-organizacji-b-a-r-s-aleksandrem-orszulewiczem

 

Jak widać, możliwe jest budowanie przyjaźni pomiędzy Polską i Rosją, opartą na chrześcijaństwie - miłości wobec Boga, Jezusa Chrystusa, oraz na nacjonaliźmie - miłości własnego narodu, gdzie oba narody znają swoją godność, i współpracują jak równy z równym. Przeciwko takiej współpracy nie mam nic przeciwko, a co więcej taka Rosja mogłaby być bardzo ważnym sojusznikiem w walce z żydowską supremacją. Zupełnie inaczej to wygląda, niż przyjaźń polsko-rosyjska w wydaniu postkomuchów, gdzie atakuje się katolicyzm, polski nacjonalizm oraz historię, a gloryfikuje się judeofilię.

Jeżeli chodzi o Putina, to z jednej strony czyni dobrze, bombardując kryjówki ISIS, których można nazwać "islamskimi banderowcami", jeżeli chodzi o metodę mordów, a także podoba mi się u Putina to, że chce oduzależnić rosyjską gospodarkę od dolara.

Ale z drugiej strony, Putin ustalił prawo, które karze każdego, kto podważa słynne "6 milionów żydów" zabitych w Holocau$cie.

Niektórzy sądzą, że kiedyś Putin wkroczy do Polski i uwolni nas od światowego syjonizmu. Czy tak napewno będzie? Wątpię w to, patrząc na poniższe zdjęcia:

Obok Władimira Putina - Henry Kissinger, amerykańsko-niemiecki żyd, to on rozkazał bombardować lotnictwu amerykańskiemu Kambodżę w latach 1970-1975, co kosztowało kilkaset tysięcy istnień, bombardowanie to przysporzyło poparcie dla Czerwonych Khmerów (komunistyczni banderowcy) przez ludność Kambodży, co doprowadziło do przejęcia władzy przez Pol Pota i jego świtę w 1975 roku i mordu kolejnych kilku milionów Kambodżan. To był prawdziwy Holocaust, a nie ten w Auschwitz, gdzie więźniowie mieli basen i operę do dyspozycji.

Peres i Putin odsłaniają kolejny holocaustyczny pomnik

Skoro Putin jest przyjaźnie nastawiony wobec żydów, co wynika z tych zdjęć (chyba  że to jego misterny plan, co się okaże w czasie), to jaką mamy pewność, że kiedy Polacy przejmą władzę i zaczną właściwie rozliczać antypolską żydowską bandę rządzącą Polską od 1944 roku, to Putin nie będzie interweniować w Polsce, aby walczyć z antysemityzmem (o USA nie mówie bo USA jest złe i tego nie trzeba tłumaczyć)?

 

Ps. oto przykład komentarza antypolskiego ze Sputnika:

 

Trastamara11
18:25 17.10.2015
Od zarania II Rzeczpospolitej , to jest około listopada 1918 -go roku , ci którzy budowali tak zwane zręby państwa , pod kierownictwem megalomana , rusofoba , nierealnego marzyciela i tym samym głupca Józefa Piłsudskiego , który chciał widzieć Polskę od "morza do morza , oczywiście kosztem ziem rosyjskich , estońskich , białoruskich , ukraińskich , rumuńskich a nawet węgierskich , CZYLI urzędnicy i żołnierze dopuszczali się pospolitych zbrodni , grabieży i nie tylko , na zajmowanych terenach byłych zaborów , rzekomo w imię niepodległej ojczyzny , a tak na prawdę z chęci zwykłego zysku. Motywem zdecydowanej większości rekrutowanych do polskich ochotniczych oddziałów , w tym "obrońców Lwowa" , bynajmniej nie były pobudki patriotyczne , np. konieczność obrony granic , których przecież jeszcze na wschodzie nie było , ale chęć wzbogacenia się na wojnie. Skutkiem czego mają miejsca liczne grabieże i mordy na ludności żydowskiej i mniejszościach narodowych , szczególne ich nasilenie ma miejsce na wschód od linii ustalonej dyplomatycznie na Bugu i przypisanej Curzonowi , a mającej stanowić właściwą granice Polski. Myślę , że ci co się oburzają na , jak najbardziej słuszne , wypowiedzi Pani Olgi Tokarczuk ,w czasie wyróżniania jej nagrodą NIKE , to analfabeci , bo po prostu są produktami klerykalnego i prawicowego , czyli wadliwego wychowana i edukacji opartej o fałszowanej przez Instytut Polskiej Nienawiści , w skrócie IPN , Historii. Zamiast "panowie" internauci i pseudo dziennikarze z polskich prawicowych szmatławców i gadzinówek , się oburzać to należy powertować dokumenty i niezależne od IPN , opracowania historyczne i tym samym upewnić się co do prawdziwości wypowiedzianych słów przez Panią Olgę Tokarczuk. Wertując dokumenty historyczne proszę szczególnie zwrócić uwagę na dalsze nikczemne , zbrodnicze działania żołnierzy , w tym oficerów legionowych , którym tak zwany "bóg , honor , ojczyzna " przyzwalały , między innymi , na ekspedycje zwane karnymi , torturowanie , głodzenie na śmierć , mordowanie dla zabawy i przysłowiowych butów , początkowo ukraińskich , a następnie rosyjskich bezbronnych jeńców wojennych , uczestnictwo regularnego wojska II Rzeczpospolitej w strzelaniu do robotników , pacyfikowaniu ukraińskich , białoruskich i rosyjskich mniejszości , palenie cerkwi gwałcenie kobiet i dzieci , torturowanie uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej , organizowanie pogromów żydowskich i prześladowanie tych , jak najbardziej , obywateli polskich , ale wyznania mojżeszowego przez cały okres istnienia II Rzeczpospolitej i nawet krótko po wojnie , oczywiście przez zbrodniarzy z Armii Krajowej , WiN , NSZ-tu . Wertując dokumenty historyczne proszę zwrócić uwagę na wymordowanie przez samych polaków ponad dwieście dziesięć tysięcy żydów ,którzy na swoje nieszczęście zaufali polakom i postanowili ukrywać się w Polsce. Jeżeli komuś przyszło by na myśl , dla przeciwwagi wspomnieć o Katyniu to proszę najpierw zapoznać się z treścią pisma do Szefa Oddziału Informacji Wywiadowczej Sztabu Naczelnego Wodza z dnia 7 marca 1945-go roku napisanego w Nowym Jorku przez Kierownika Placówki Wywiadu "Estezet".

Jeżeli tacy zwolennicy Rosji mają budować przyjaźń polsko-rosyjską, to nic dziwnego, że część patriotów jest niechętna. Ten tekst to przykład komunistycznej, biczującej Naród antypolskiej propagandy.

Nigdy więcej wojny pomiędzy Polakami i Rosjanami!

KOMENTARZE

 • @Autor
  życzyłbym sobie normalizacji stosunków z Rosją - jednak warunkiem koniecznym jest wyjaśnienie co tak naprawdę stało się 10.04.2010 - i jaka jest w tym rola Rosji i samego Putina. Bez tego - jesteśmy państwem niepoważnym z którym nikt nie będzie normalizował stosunków - bo i po co

  Obie narracje obecne w obiegu publicznym oczywiście odrzucam
 • ---Autor
  Autor oczywiście wyszedł od punktu katolicyzm , ja wychodzę od punktu trzech braci -LECH /CZECH /RUS .

  Nie interesuje mnie Polska / istniejąca /od 966r i stosunki z Rosją od czasów powojennych.

  DYMITRIADY - chyba od tego momentu zaczęła się / nienawiść / między BRAĆMI !! LECHEM i RUSEM.

  PRZEDMURZE CHRZEŚCIJAŃSTWA spływało krwią słowiańską - nie wie o tym Autor ??

  HISTORYCZNY RACHUNEK CIĄGNIONY - byłby NAJUCZCIWSZY ! na takim fundamencie można dopiero odbudować i budować wzajemne relacje .

  Co do Putina ? nie chciałabym być na jego miejscu .OŚMIORNICĄ musi być ! grać aby ugrać Rosję ,wielonarodowy kraj z żydami na czele.

  Mówisz Pan aneksja Krymu zła ! Dombasu zła ! a zapowiedz wymordowania Rosjan na Ukrainie dobra ?! / 15 mln/.

  Hmmm...
 • @ninanonimowa 17:47:46
  "Co do Putina ? nie chciałabym być na jego miejscu .OŚMIORNICĄ musi być ! grać aby ugrać Rosję ,wielonarodowy kraj z żydami na czele."

  Jak wspomniałem, czas pokaże po czyjej stronie stoi Putin. Lecz Rosja i żydzi mają zupełnie inną historię wzajemnych stosunków niż Polska i żydzi i nawet zakładając, że Putin postępuje właściwie, to w Polsce potrzebny jest ktoś taki jak Corneliu Zelea Codreanu, który wolał zginąć niż kłaniać się żydom. Rosja ma problem z żydami od rozbiorów Polski, a my od 800 lat! To kolosalna różnica.

  "Mówisz Pan aneksja Krymu zła ! Dombasu zła ! a zapowiedz wymordowania Rosjan na Ukrainie dobra ?! / 15 mln/."

  Czy nie wspomniałem na początku, że nie zgadzam się ze wszystkim, co mówi Aleksander Orszulewicz ? Też mnie zdziwiło trochę jego stanowisko wobec aneksji Krymu przez FR.
 • @Sukarno 18:09:53
  --NIEUFNOŚĆ przede wszystkim ! do wszystkich szafujących WIARĄ KATOLICKĄ !! . Z praktyki wiem ,że to ZAWSZE !!!!!!! KOŃ TROJAŃSKI ----

  Wyraznie planowane jest !! uderzenie w Rosję od strony Królewca !!! . Ta rzekomo patriotyczna organizacja NOSI !!! cechy MAJDANOWCÓW !.
 • jedna droga - nacjonalizm
  Wychodzi na to że jedynym rozwiązaniem dla nas i dla nich są silne, solidne nacjonalistyczne rządy świadome zarówno swoich dziejów jak i obecnych geopolitycznych tarć i nacisków, konsekwentne, lecz skoncentrowane przede wszyskim na swoich celach, pragmatycznie je realizujące

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031