Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Władysław Anders i Władysław Sikorski - zdrajcy Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy tzw. Rząd Polski na Uchodźstwie realizował polskie interesy? Zweryfikujcie poniższe teksty i sami oceńcie.

Apel gen.Sikorskiego w sprawie ratowania żydów:

Oto cytat z gen.Andersa:

 • Polityka nasza obecna, ściśle i jak najbardziej związana z polityką angielską, musi do sprawy żydowskiej, której wpływy w świecie anglosaskim są bardzo znaczne i ważkie, ustosunkować się pozytywnie. Wszyscy żołnierze muszą bezwarunkowo zrozumieć, że nasza racja stanu wymaga nie drażnić Żydów, gdyż antysemityzm obecnie może przynieść polskiej sprawie jak najbardziej zgubne i nieobliczalne wprost skutki. Polecam więc w odpowiedni i dyskretny sposób przedstawić nasze stanowisko podległym oddziałom i wyraźnie przestrzec zbyt gorących i krewkich, że obecnie wszelkie objawy walki z Żydami są bezwarunkowo niedopuszczalne i będą surowo karane, jako takie, które sprawie naszej wyraźnie szkodzą. (…) Będąc już gospodarzami u siebie po wygranej kampanii, sprawę żydowską załatwimy tak, jak tego będzie wymagać suwerenność i wielkość naszej Ojczyzny oraz zwykła ludzka sprawiedliwość.
  • Opis: pismo do dowódców poszczególnych jednostek z 30 listopada 1941.
  • Źródło: Krystyna Kersten, Polacy-Żydzi-komunizm. Anatomia półprawd 1939–1968, Warszawa 1992, s. 41–42.

Teraz widzicie czym był Rząd Londyński? Banda arystokratów będąca na usługach anglosaskiego żydostwa i masonerii. Kiedy politycy z Londynu pławili się w luksusach, to Polacy w kraju musieli walczyć każdego dnia o jedzenie i przetrwanie.

Już wtedy dla nich ważniejszy był interes polski niż żydowski. Niczym nie róźnili się od pachołków Moskwy którzy przejęli władzę w 1944 r.

Stosunek Andersa i Sikorskiego wobec żydostwa jest dokładnie taki sam jak dzisiejszych lewicowych liberałów wobec kolorowych mniejszości na zachodzie Europy: muzułmanin może bezkarnie odciąć głowę Białemu, ale gdy biały spróbuje się zemścić na muzułmanach, to natychmiast wyciągane są wobec niego konsekwencje.

To polityka prosowiecka Sikorskiego doprowadziła po części do przejęcia władzy przez Sowiety w Polsce. To Sikorski ma pośrednio na rękach krew Polaków pomordowanych przez banderowców na Wołyniu, tylko dlatego że trzeba było pomagać odwiecznym wrogom Polski - żydom zamiast swoim rodakom.

Tragedia Wołyńska ma swój ponadczasowy wymiar. Tak jak wtedy, dziś Polacy będący pod brutalną żydowską okupacją mogą liczyć tylko na siebie samych i na Boga.

Dla rządu londyńskiego Polacy z Wołynia byli nic nie warci. Wołyniacy byli pozostawieni sami sobie, choć wtedy przynajmniej księża byli patriotyczni, oddani Bogu i Ojczyźnie, w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów.

Zaczynam rozumieć, czemu niektórzy Polacy, co przetrwali banderowskie piekło, darzyli pewną sympatią Armię Czerwoną, Mimo że uczyniła ona wiele zła, to faktem jest, że jednak po części dzięki radzieckim żołnierzom rozwiązano banderowski problem. Ironią losu jest to że to Armia Czerwona więcej zrobiła dobrego dla wołyńskich Polaków niż tzw. Rząd na Uchodźstwie.

Piszę to jako osoba, która potępia terror czerwonej syjonistycznej armii gwałcicieli (szacunek jedynie mam dla tych Rosjan, którzy widzieli Polaków jako braci Słowian, a nie jako łup wojenny).

 

Natomiast gen. Anders po wojnie udzielał protekcji banderowcom zbiegłym z Sowietów:

Warto jest odnotować, że jedna z żon Andersa, Irena, ma ukraińskie korzenie

Wychowana w ukraińskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Jej ojciec Mykoła Jarosewycz był księdzem greckokatolickim, kapelanem wojskowym Armii Austro-Węgier i Ukraińskiej Armii Halickiej. Matka, Ołena z Niżankiwśkich była siostrą Ostapa Niżankiwśkiego - znanego ukraińskiego kompozytora, księdza greckokatolickiego i posła na Sejm Krajowy Galicji IX kadencji i Ołeksandra Niżankiwskiego - ukraińskiego śpiewaka operowego.

- fragment z wiki

Więcej na temat rządu londyńskiego przeczytają państwo w książce Henryka Pająka "Retinger- mason i agent syjonizmu".

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/Paj__k-H.-Retinger-mason-i-agent-syjonizmu.pdf

Patrząc na to, czyje interesy reprezentowali politycy z Londynu, coraz bardziej zaczynam rozumieć tych Polaków, którzy walczyli po stronie Hitlera. Nie każdy był otumaniony judeofilską propagandą. Czy Polacy kolaborujący z Hitlerem są gorsi niż ci, co kolaborowali z żydo-anglo-sasami ?

Kiedy Polska wreszcie odzyska prawdziwą suwerenność, obalone zostaną pomniki żydowskich sługusów różnej maści, kreowanych na wielkich bohaterów.

 

KOMENTARZE

 • @
  Zastanawiam sie dlaczego tzw. "patrioci" tak zaciekle atakuja Piłsudskiego traktując go jako zdrajcę Narodu i przeciwnika niepodległości Polski.
  Ten wpis pobocznie zahacza o ten temat.
  Jest bowiem wielce interesujące jak to się stało, że Anders nie znalazł się w gronie oficerów polskich skazanych na śmierć.
  Zazwyczaj pomija sie tę kwestię stwierdzeniem, że siedział w więzieniu i to go uchroniło.
  Dziwne.

  Jedna ze spraw wymagająca wyjaśnienia.
 • @
  Tiaaa... Na wschodzie w CCCP rządzili Żydzi, na Zachodzie Anglosasami rządzili Żydzi czyli byliśmy skazani na ich łaskę a Pan obwinia tamtych ówczesnych decydentów ze dla ratowania polskiej sprawy starali się żydostwa nie drażnić. To troszkę nie tak. Jeżeli już mieć pretensje to do tych którzy Polskę naprawdę zdradzili. Było to jednak przed wybuchem wojny. Kiedyś pisałem iż jeżeli dowiemy się kto i na kogo porady oraz polecenie przerwał pierwsza w Polsce mobilizacje dowiemy się kto Polskę zdradził i doprowadził do wojny Września. Jakie państwo w późniejszej tragedii Polaków tak naprawdę maczało palce.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:35:16
  "Jest bowiem wielce interesujące jak to się stało, że Anders nie znalazł się w gronie oficerów polskich skazanych na śmierć."

  A bo Pan to zawsze znajdzie jakiś problem ;-)

  I dobrze :-)

  Ukłony
 • @Stara Baba 21:49:33
  "Kiedyś pisałem iż jeżeli dowiemy się kto i na kogo porady oraz polecenie przerwał pierwsza w Polsce mobilizacje dowiemy się kto Polskę zdradził i doprowadził do wojny Września."

  Myślę, że może (ale nie musi) zawężać problem. Bałagan organizacyjny, brak koordynacji itp nie koniecznie muszą być rezultatem zdrady. Oczywiście nie osądzam, podaję tylko inne możliwości ku rozpatrzeniu.

  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 21:49:33
  //...Na wschodzie w CCCP rządzili Żydzi, na Zachodzie Anglosasami rządzili Żydzi ....//........pozostała północ i południe , no ale chyba wszyscy się zgodzą ,że tam też rządzili żydzi :)))
 • @Jasiek 21:57:03
  :-) W Polsce za naciskiem osób trzecich została przerwana pierwsza mobilizacja dająca nam możliwość przeszkolenia rezerwy i zwiększenia stanu Armii Polskiej na tamten czas newralgiczny do numeru spektakularnego bo
  w przypadku zagrożenia nawet 3 milionów. Teraz zada sobie Pan pytanie czy Hitler w takiej sytuacji zaatakował by Polskę? Co więcej, gdzie skierował by swoje siły?
  Numery podające polskie siły z Września uwzględniają także dwudniowych rekrutów po mobilizacji nieumiejących zakładać onucy na nogi nie wspominając już o zwykłym przeszkoleniu w strzelaniu.
  Tego się głośno nie mówi.
 • @puuuq 22:05:23
  Nie, tam rządzili hitlerowskie Niemcy. :-)
 • Wieść niesie!!
  "Córka wielkiego bohatera II wojny światowej, gen. Władysława Andersa, będzie kandydować do Senatu. Anna Anders wystartuje z listy PiS"-- piszą W polityce!!

  Po kiego diabła ?
 • @ Autor
  Proszę prześledzić Gibraltar . Dalej odpuśćmy . Pozdrawiam.
 • Posłuchaj żydku...
  //To polityka prosowiecka Sikorskiego doprowadziła po części do przejęcia władzy przez Sowiety w Polsce. To Sikorski ma pośrednio na rękach krew Polaków pomordowanych przez banderowców na Wołyniu, tylko dlatego że trzeba było pomagać odwiecznym wrogom Polski - żydom zamiast swoim rodakom.//

  To jest twój ostatni wpis na NEon24.pl Mam dość twoich prowokacji.

  Zrozumiano?

  Tymczasowo do Lochu a jak się jeszcze pokażesz to banik po całości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:36:02
  100/100 Ave Amigo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:36:02
  Swoją drogą niech powie kto jego spłodził , a gamonia pomszczę . Pzdr. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:36:02
  Autor przesadził, ale i ty masz za uszami.

  Myślę, że są tematy tabu - których nie porusza nikt. A bez pewnych wyjaśnień nie da się zrozumieć zdarzeń.
 • @nocny gryzoń 23:27:45
  jakie dni propagandy antypolskiej? Dlaczego tzw Rząd Londyński nie ostrzegł Polski przed tym co nam Zachód szykował? Dlaczego Kaczorowski przekazał Insygnia naszej Państwowości Bolkowi? Nie docierały do Londynu informacje chociażby tylko o Bolku, chociażby tylko od Anny Walentynowicz? To Londyn legitymował to co teraz mamy. Co oni teraz powiedzą Polakom? przepraszamy? pomyliliśmy się?
  Czy oni byli tak niedouczeni czy współpracowali z okupantem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:49:13
  W pełni się zgadzam. Dlatego szkodliwe jest dla rzetelnego wyjaśnienia tych zagadnień, banowanie tego tematu. A chyba ważne to jest także, dla zrozumienia naszej obecnej sytuacji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:49:13
  Tu nie chodzi o wywołanie tematu, to jest ok.
  Tylko, że ja obserwuję autora i za całokształt neguję.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:23:41
  Wiesz. Gość przegina, ale jak traktować "narodowców" w tym i Gienka Sendeckiego, którzy uważają i publicznie to głoszą, że Piłsudski to tchórz, uciekł z Warszawy w czasie napadu Tuchaczewskiego, a w ogóle to zdrajca itd. A Dmowski to bohater , w czasie wojny 1920 r - cały czas w pierwszej linii i na bagnety z sowietami szedł.

  Nie widzisz lustrzanej analogii?
  Należałoby i jednych i drugich zbanować.
  Albo pozwolić pisać i stosownie traktować. Ale bez banów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:42:51
  Ty cały czas Krzysztofie nie rozumiesz.
  Ja nie mam problemu z Piłsudskim, choć jak wiesz nie przepadam.
  Śledzę "tfurczość" autora, i kończy mi się cierpliwość. Tak ogólnie. Prowokatorów nam nie trzeba.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:57:43
  Nie wiem. Nie śledziłem dróg tego blogera. Kilka komentarzy wydało mi się rozsądnych.
  Ta notka jest prowokacyjna, ale nie przekracza"normy oszołomstwa".
  Ale może nie mam wprawy w i racja po twojej stronie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:58
  Nie masz wprawy. To jest moja robota.
 • lek na oszołomstwo
  Jeden z nielicznych wartościowych tekstów na neon24
  pośród
  neofitów pogańskich
  rodzimowierczych przechrztów
  judaizatorów kościoła
  lumpów liberalnych od JKM
  zmiany marksistowskiej
  flozofii chodzenia bez majtek i wybijania 90% Polaków dla dobra Polski
  kacapów putinowskich
  kacapów banderowskich
  kacapów z mauzoleum sowieckiego
  szemranych typów od jerozolimskiego
  fanatyków PiSowskich
  fanatyków antyPiSowskich
  portal na którym ucisza się mądre glosy a tumany się aż kłębią jest dla mnie mocno podejrzany
  kolego, czy jest jakieś inne miejsce gdzie Cię można znaleźć w sieci?
  Pozdrawiam
 • Prezydent III RP a brak Traktatu Pokojowego 70 lat po 2 WŚ
  Sukarno, podajcie NAZWISKO - 2 raz pytać nie będę ! Zapominać, że gen. Sikorski chciał kary śmierci dla Andersa nie wolno, kiedy się pisze o Prezydencie Rządu II RP na emigracji: https://www.youtube.com/watch?v=t7WYNqexdlI&index=6&list=PLzix_s29DVhzNaWErYeGG6G3aIuWFT1r6 , http://zdzich.prawynurt.pl/spoleczenstwo/jak-rozpoznac-zyda-i-zydowke-cz-i,2171.htm

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031