Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 450 komentarzy

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Antypolonizm na prawicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy antypolonizm to tylko cecha lewicy? Niekoniecznie.

Antypolonizm, zazwyczaj jest powiązany z politykami, o orientacji lewicowej. Cechuje się on zazwyczaj negatywnymi wypowiedziami na temat narodu Polskiego jako całości, poniżaniu go, tendencyjym jak mantra wytykaniem wszystkiego tego, co w nich najgorsze, czy też wmawianiu mu poczucia winy, np za rzekome pogromy Żydów (takie były faktycznie ale mało kto ośmiela się wspomnieć o tym, że to żydzi pracowali swym antypolskim zachowaniem na pogrom). Często antypolonizm łączy się z antykatolicyzmem.

Jak się okazuje, nie tylko politycy lewicowi są odpowiedzialni za wzrost antypolonizmu. Także osoby o poglądach prawicowych, cechują albo antypolskie wypowiedzi, albo antypolskie książki/publikacja.

Mowa tu o Rafale Ziemkiewiczu, dziennikarzu i publicyście znanym z prawicowych poglądów. Jest on autorem słynnej książki pt "Polactwo". (od teraz słowo "Polactwo" będe cenzurować częściowo gwiazdkami, bo mi nie odbiło na tyle, aby obrażać swoich rodaków, nie ważne jak nisko upadliśmy). W założeniu "P***c**o" miało piętnować część polskiego społeczeństwa, zwaną powszechnie lemingami. Lemingi są to osobniki, które nie interesują się niczym więcej, niż imprezami, rozrywką, telewizorem, pozbawione zdolności samodzielnego myślenia, kupujące wszystko to, co powiedzą politycy/celebryci/mainstreamowi dziennikarze, osoby te często mają mentalność postkomunistyczną. Zgadzam się, że takie osoby i zachowania trzeba piętnować, gdyż to one ciągną nasz naród w dół, to za ich sprawą tkwimy w zniewoleniu. Założenia dobre, ale ten tytuł. "P***c**o" ma jednoznacznie negatywny, wydźwięk, jest to słowo nacechowane pogardą. Ponieważ pochodzi ono od słowa "Polak", więc uważam, że używając tego tytułu, Ziemkiewicz obraża wszystkich Polaków, zarówno tych postępujących dobrze i uczciwie, jak i lemingów.To za jego sprawą słowo "p***c**o" można spotkać w dyskusjach w sieci, np. pod filmikami w You Tube. Niestety słowa tego też używają blogerzy, mieniący się patriotami i katolikami. Jak wynika z moich obserwacji, "p***c**o" to ulubiona obelga wobec tych, którzy nie zgadzają się z poglądami adwersarza. Do "p***c**a" możesz być zaliczony m.in za to, że jest się krytycznym wobec Putina, za to, że nie popierasz w 100% programu gospodarczego Janusza Korwin-Mikke, za rusosceptycyzm, jak i za to, że się jest katolikiem, oraz wiele innych.

Trzeba piętnować tego typu postawy i ludzi, gdyż to nie jest żadna krytyka, tylko pogarda. To naprawde jest smutne, że są Polacy, którzy używają słowa "p***c**o". Obrażają oni sami siebie w ten sposób. Naród, który sam siebie nie potrafi szanować, nie będzie szanowany też przez resztę świata. Gdy obraża nas Niemiec, Rosjanin, czy Żyd to też boli, ale wiadomo, że z tymi nacjami stosunki nie są zbyt przyjazne. Ale gdy robi to ktoś, kto posługuje się polską mową, to jest chore. Taka postawa jest nazywana etnomasochizmem, a właściwie narodowym masochizmem:

http://en.metapedia.org/wiki/National_masochism

Chciałbym szerzej omówić to zagadnienie.

Narodowy masochizm, jest to postawa, która charakteryzuje się nienawiścią, pogardą wobec własnego narodu. Narodowi masochiści uważają, że bycie dumnym z kraju pochodzenia czy przynależności do danego narodu jest jakąś kpiną, że naród, do którego się przynależy jest najgorszy, nie zasługuje na istnienie, że powinien wymrzeć.

W Polsce wyróżniamy trzyrodzaje narodowych masochistów:

Pierwsi, to są zazwyczaj emigranci zarobkowi, dla których tzw. Zachód to normalnie rajski ogód. Będąc za granicą, najczęściej są t o Wyspy Brytyjskie czy USA, rzadziej Niemcy wyklinają na Polskę i Polaków ile wlezie, że są głupi, że dają się rządzić złoczyńcom, że Polska to dziura, w ruch często idą wyrażenia związane z warzywami. Są to zazwyczaj anglofile, germanofile, amerykanofile.

Drugągrupą są niektórzy rodzimowiercy słowiańscy. Osoby te uważają, że Polska nie powinna istnieć, że powinna być częścią imperium Słowiańskiego, najlepiej pod wodzą Rosji. Prawie zawsze towarzyszy temu zajadły antykatolicyzm.

Trzecią grupą są judeofile, którzy choć uważają się za Polaków, to tendencyjnie porównują Polskę i Polaków z Izraelem i Żydami, zawsze na korzyść tych drugich.

Zjawisko narodowego masochizmu nie występuje tylko w Polsce, ale w Polsce jest niezwykle intensywne.

Narodowy masochizm występuje np. w Niemczech. Przejawem narodowego masochizmu jest wywieszanie tam transparentów z treścią "Bomber Harris - do it again". (Bomberze Harris - zrób to znowu). Mówiąc "to" mają oni na myśli naloty dywanowe na Niemcy, których pomysłodawcą był brytyjski marszałek lotnictwa, Sir Arthur Harris. Jak wynika z różnych szacunków, bezpośrednio wskutek bombardowań, około 14 milionów ludzistraciło majątek, ponad 20 milionów zostało na jakiś czas pozbawionych elektryczności, gazu lub wody, 5 milionów musiało się ewakuować. Zniszczeniu uległa jedna czwarta mieszkań. Zginęło około 305 tysięcy osób. (United States Strategic Bombing Survey, t.4, New York/London 1976, s. 7-10.[8]

Można co prawda nie cierpieć Niemców za zbrodnie, których dokonali podczas okupacji Polski, ale faktem jest, że Alianci nie mordowali Niemców, aby zemścić się za pomordowanych Polaków. To było "przywoływanie do porządku" narodu, który przeciwstawił się żydowskiej supremacji i światowej finansjerze. Ginęły tam głównie niewinne kobiety i dzieci. Polacy dla Aliantów byli tylko potrzebni jako mięso armatnie.napis na transparencie: Bomberze Harris - zrób to znowu

Zrób to znowu - zbombarduj Niemcy

 

A teraz konkluzja.

Fakt, nasza sytuacja jest fatalna, jako narodu. Przeżywamy swoisty kryzys, coś jak Niemcy za Republiki Weimarskiej. Nie mamy wiele powodów do dumy, z naszego państwa obecnie.

Ale czy psioczenie i pogarda wobec współrodaków coś zmieni na lepsze? Zdecydowanie nie!

Czy Adolf Hitler,kiedy Niemcy przeżywały swój kryzys, wyrażał się pogardliwie o Niemcach ? Nie!

Czy Ahmed Sukarno, pierwszy prezydent Indonezji i niezłomny bojownik o niepodległość tego kraju kiedykolwiek obrażał Indonezyjczyków? Nie!

Czy Corneliu Zelea Codreanu, przywódca Legionu św. Michała Archanioła, który był do końca wierny Bogu, Ojczyźnie i narodowi rumuńskiemu, który niezłomnie stawiał czoła żydowskiej supremacji, kiedykolwiek użył odpowiednika słowa "P***c**o" w odniesieniu do Rumunów? Nie !

Jeżeli kiedykolwiek chcemy odzyskać wolność, moc i szacunek, to musimy zmienić od psychicznego nastawienia do siebie samych. Bez wiary w zwycięstwo i pozytywnej iskry nigdy nie odzyskamy ojczyzny.

 

KOMENTARZE

 • Akurat przykład G.Brauna jest tu adekwatny
  "Doczekałem tego, żeby w tym samym czasie, synchronicznie jedni oskarżają mnie o antysemityzm, a drudzy demaskowali mnie jako agenta żydowskiego. Aby jedni przedstawiali mnie jako agenta Rosji, a drudzy jako agenta USA. To znaczy, że jestem sprawnie działającym agentem Polski niepodległej, ponieważ nie ma takiego polskiego państwowca, który by się podobnych inwektyw doczekał."
  Grzegorz Braun
  cały wywiad na str.
  http://grzegorzbraun.pl/

  Jak też oszczercze gazeta jak Fronda która wyzywa kandydatów na prezydentów od sługusów kremla , lub faszystów .

  Gazeta Polska” jest prostą kontynuacją żydomasońskiej „Gazety Polskiej” kierowanej poprzednio przez Piotra Wierzbickiego.
  Przez szereg lat zręcznie udawał on wraz ze swoją gazetą orientację propolską, antykomunistyczną, reformatorską. Z antykomunizmu szybko wylazło antykatolickie żydło z worka, a kiedy „GP” została jednoznacznie rozpoznana przez polskich czytelników jako żydomasońska fałszywka, jej poczytność gwałtownie spadła. Wierzbicki odszedł z redakcji, na jego miejsce nastał Tomasz Sakiewicz. Jego wizytówką polityczną i zwłaszcza moralną z zakresu etyki dziennikarskiej stał się stek bezpodstawnych w świetle dokumentów, ataków na arcybiskupa S. Wielgusa."
  http://gloria.tv/?media=225298

  Wszystkie te gazety są przeciwko naszemu Narodowi!!
  To siedliska gangreny która fałszywie opisuje każdego, kto nie Żyd czyli Słowianin.
 • Sadyzm nie powinien zostać pominięty
  A raczej pseudo-narodowy masochizm, pseudo-Polaków, polskojęzycznych najczęściej żydów, aczkolwiek nie tylko, pod przybranymi nazwiskami, którzy mienią się Polakami i zajmują, w nieproporcjonalnie wysokim procencie wysokie stanowiska w rządzie, środkach masowego przekazu, a raczej propagandy, w kulturze i nauce, którzy działają na niekorzyść Polski i Polaków, zarówno w Polsce jak i na forum zagranicznym.

  To oni właśnie często są przyczyną negatywnego postrzegania Polaków przez samych siebie, Ziemkiewicz doskonałym tego przykładem. Owszem, ma rację, Polska jest państwem postkolonialnym, cechującym się, jak wszystkie inne państwa postkolonialne swoistą mentalnością, ale to co zrobił Ziemkiewicz, to obrzydliwe pastwienie się nad ofiarą, skierowane wyłącznie na dalsze poniżenie tej ofiary. Przy tym zupełnie nie ma znaczenia, co napisał w książce; tytuł wystarczy, bo ten tytuł właśnie wyrządził ogromne szkody, podejrzewam, że zgodnie z zamierzeniem Ziemkiewicza - o ile on się faktycznie tak nazywa.


  Siłę ciężkości przeniosłabym z emigrantów na decydentów. Każdy emigrant na początku jest zachwycony nowym krajem, potem przychodzi faza rozczarowania i nic mu się nie podoba. Potem znowu się to zmienia i oscyluje, aczkolwiek już nie tak dramatycznie, przez długi okres czasu. Nie dawniej jak dziś przeczytałam, że państwa zachodnie są przyjazne obywatelom, co jest kompletnym pomylemniem pojęć, ale procesy pozwalające na obiektywne postrzeganie nowej oczyzny emigranta zajmują długie lata. Emigranci jednak nie są tymi, którzy wypowiadają opinie Polsce i Polakom nierzychylne na forum publicznym, często poza granicami Polski. Są nimi politycy, literaci, artyści i naukowcy i to ich opinie są słuchane przez gremia decydentów, nie opinie Kowalskiego, który wyemigrował, aby zarabiać na życie.
 • @spook 19:56:24
  Po co tak daleko wybiegać. Korwin, Michalkiewicz, Kukiz też jakiś kremlowski.Kowalski ...i wielu innych
  To tylko kilka nazwisk ludzi obrzucanych przez Frondy , niezależne , Polskie.
  Często przeciętny Kowalski nie wie co czyta, i kto go wprowadzą w błąd.

  Jeżeli ktokolwiek pisze o Polaku że faszysta to tylko Żyd, teraz doszło jeszcze kremlowski agent i taki sam autor.
 • autor
  "za rzekome pogromy Żydów (takie były faktycznie ale mało kto ośmiela się wspomnieć o tym, że to żydzi pracowali swym antypolskim zachowaniem na pogrom). Często antypolonizm łączy się z antykatolicyzmem."

  Zadziwiające stwierdzenie jeśli wziąć pod uwagę, że KRK jest zjudaizowany a nauczanie jest pouczaniem, że Polacy i polskość jest nic nie warta i trzeba się nawracać.
  Taki jest obecnie przekaz katolicyzmu.

  Konkludując. Sugeruję głębsze wniknięcie w temat bo bzdury to każdy może pisać w dowolnych ilościach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:26:43
  "Zadziwiające stwierdzenie jeśli wziąć pod uwagę, że KRK jest zjudaizowany a nauczanie jest pouczaniem, że Polacy i polskość jest nic nie warta i trzeba się nawracać.
  Taki jest obecnie przekaz katolicyzmu."

  Ma Pan rację. KRK jest zjudaizowany, a hierarchom nie przeszkadza antypolska polityka . Ale przez antykatolicyzm mam na myśli ogółem wrogą postawę wobec katolicyzmu, nie tylko antyklerykalizm, te wszystkie pogardliwe obelgi typu "typowe polskie katole", "tępe owce", czy demonizowanie Kościoła wogóle (przedsoborowego też). Ja jestem zdania że każdego przestępcę trzeba ścigać i ukarać, nie ważne czy posiada sutannę czy nie. A są ludzie, którzy nienawidzą lub pogardzają Polską z powodu jej katolicyzmu np. brytyjskie masońskie protestanckie elity.
 • @Sukarno 21:06:05
  Sugeruję rozważania prowadzące do rozdzielenia pojęcia Polak = katolik, bo to fałszywe ujęcie.
  Polskość i katolicyzm - to odmienne systemy etyczne.
 • @nocny gryzoń 00:46:26
  A jak się nawraca gryzonie?
  Ja chowam rudego kota - co i rusz przynosi mi nocnego, nienawróconego gryzonia.
 • do poczytania
  http://www.motyleksiazkowe.pl/18006-11569-large/michalkiewicz-antypolonizm-3s-media.jpg


  Czym jest antypolonizm Komu można przypisać bycie polakożercą Dlaczego nikt nie spróbował określić skąd się bierze nienawiść do narodu polskiego i kto najczęściej nią szermuje To tylko kilka pytań, na które Michalkiewicz odpowiada w swojej najnowszej, przełomowej książce! Polecamy!

  Tak jak można stopniować natężenie antysemityzmu, tak samo można stopniować natężenie polakożerstwa. Na przykład jeden antysemita mógłby Żydów nawet mordować, podczas gdy drugi stara się tylko unikać z nimi kontaktu. Podobnie jest z polakożercami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031