Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 453 komentarze

Bananowy Jeż

Bananowy Jeż - Moje przemyślenia nt. historii, Polski i ideologii.

Moje komentarze

 • @
  Sataniści wszędzie się wpychają. Niestety jeden z moich nauczycieli na studiach też ma takie skłonności.
  Wirtualna Polska - satanistyczny głos w twoim domu
 • Taaak?
  Teraz jesteśmy jego "rodakami"?
  Ludzie nie dajcie się tumanić! Nie pamiętacie jak ten osobnik po przegranych wyborach nazywał nas po****kami i mówił, że szkoda było, że nas Hitler wszystkich nie zabił? Jak można komuś takiemu ufać? Ci co go lubią są nie lepsi niż wyborcy PiSu czy PO.
  WAŻNE!
 • @
  Dlaczego promujesz tego skrajnie antypolskiego cuchnącego dziwoląga?
  ZBIGNIEW STONOGA,JAK ZREFORMOWAĆ SĄDY, PROKURATURĘ I POLICJĘ
 • @Jan Paweł 16:42:57
  Ooo Święte słowa.
  Jaruzelski i jego gang czerwonych łachudr to świnie, ale to solidaruchy wrzuciły nas z deszczu pod rynnę i nie mówię tu tylko o środowiskach lewicy laickiej, ale tych co zgrywają teraz patriotów, ale jakoś nic nie zrobili, aby powstrzymać grabież państwa.

  Stan wojenny to ustawka, obecnie służy on do dzielenia narodu.
  Obie strony konfliktu były złe, obie tak samo przyczyniły się do tego dziadostwa w którym żyjemy. Weźcie sobie to wreszcie do serca!
  Precz z czerwoną zarazą i zarazą solidaruchów!
  Trzeba przestać przeżywać tą rocznicę i brać się do roboty.
  A dla Autora piąteczka.
  TWÓRCY "SOLIDARNOŚCI" TO ANTYPOLSKIE GNIDY!
 • Mógł uczynić Polskę normalnym krajem
  Ale tego nie zrobił.
  Był zbyt arogancki i żądny władzy.
  Pozbywał się generałów, którzy reprezentowali sobą jakąś wartość.
  Pogardzał Polakami, a wyrzucenie wojskowych, którzy mogli pozytywnie wpłynąć na naród jest tylko tego dowodem.
  Obóz sanacyjny także dzielił Polskę na wschód i zachód, czego efektem są podziały pomiędzy Polakami np. Wielkopolanami i Polakami z Polski wschodniej.
  Był także ślepo rusofobiczny w 1920 roku, wolał żeby wygrali bolszewicy, przez co Piłsudski jest pośrednio odpowiedzialny za Hołodomor, Wielki Terror, mord oficerów polskich w Katyniu, Rewolucję Kulturalną w Chinach i pola śmierci w Kambodży.
  Z drugiej strony podobają mi się u niego rządy silnej ręki i to, że podpisał w 1934 roku pakt o nieagresji z III Rzeszą.
  Rok później zmarł, możliwe że żydzi maczali w tym paluchy bo Piłsudski dokonał porozumienia z III Rzeszą, co im bardzo nie było na rękę. Pod tym względem przypominał Stalina który też został ubity gdy tylko zszedł ze ścieżki realizowania żydowskich interesów i zaczął uderzać w nacjonalistyczne struny.
  No i przynajmniej wiedział, że na aliantów nie ma co liczyć.
  To moja obiektywna ocena tej postaci.
  O judeofilstwie nie wspominam, bo nie tylko jego obóz miał tą patologiczną przypadłość. Opozycja też święta nie była.
  Niech Bóg dokona ostatecznego sądu tego gościa.
  Następnym razem niech dyktator kieruje się miłością do narodu, a nie nienawiścią do sąsiadów.
  5 XII1867 roku urodził się Józef Piłsudski
 • @
  Pała. Rusofobiczny prowokacyjny tekst. Nie zachowujesz się lepiej od Dariusza Kosiura, który w każdym tekście musi atakować Kościół Katolicki.
  Jak widać na NEonie są dwie dominujące grupy ludzi. Rusofile(a może raczej Putinofile) i rusofobowie. A ilu jest ludzi dla których jest najważniejsza Polska? Obie grupy są siebie warte.
  Rosja czyli nieszczęście świata
 • @Arjanek 07:07:20
  Jak zwykle trafny komentarz.
  Syjonizm jest kwintesencją judaizmu.
 • @kula Lis 66 20:14:28
  Nie wiem co się bulwersujesz. Jak Stonoga czy Ziemkiewicz wylewa swój jad na Polaków to ci nie przeszkadza? Paradoksalnie to oskarżenie mogłoby nam pomóc, żydzi pchają się raczej tam gdzie ich tolerują niż tam gdzie się ich nie toleruje.
  Żydowski reżim pokazuje wyszczerbione zęby
 • @Rzeczpospolita 11:23:30
  "Ale proszę sobie wyobrazić, że żona kazała Panu kupić kilogram maku do świątecznych potraw. Okazało się, że kupiony mak jest odrobinkę spleśniały. I co, będzie Pan przebierał ziarenka i rozdzielał spleśniałe od dobrych? Czy wyrzuci Pan cały kupiony kilogram maku?
  Dokładnie tak samo jest z Żydami w Polsce i w każdym innym kraju."

  Świetnie to pan podsumował.
  Zupełnie jak z uchodźcami i miską ze"skittelsami".

  "NP.: Przemysław Czyżewski
  - jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Niezależnej Inicjatywy Polacy na rzecz Serbskiego Kosowa, Sekretarzem Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Współzałożycielem Grupy Rekonstrukcji Historycznych NSZ z Warszawy. Przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność-80. Członkiem PTTK i Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni."

  To wyjaśnia, czemu "narodowcy" chwalą się tak mocno ratowaniem żydów.
  WIELKIE DZIEŁO RYBAKA W OBRONIE ŻYDÓW
 • @dr nowopolski 09:36:04
  Nie jestem przeciwnikiem prawdy, nie mniej u nas sytuacja jest trudniejsza właśnie z tego względu, że u nas było zawsze "gorzej niż lepiej". Sam nawet Pan kiedyś napisał, że u nas nie ma protestów, bo jesteśmy przyzwyczajeni do biedy. Trzeba wiedzieć kto jest dobry a kto zły.

  Ale trzeba znaleźć też rozwiązanie, przystosowane do obecnej rzeczywistości.
  Osobiście nie sądzę, że naród się masowo obudzi. Dlatego najlepiej by było, gdyby zainteresowani Polską, organizowali się lokalnie i współdziałali w jaki kolwiek sposób: nie tylko organizując protesty, czy samokształcąc się ale nawet od czasu do czasu pomagać zwykłym obywatelom sprzątnąć ogród, co kolwiek co by sprawiło że patriotyzm by się kojarzył z czymś pozytywnym, a nie płaceniem podatków i tym podobnie. Wtedy inni ludzie by z nich brali przykład. To jest oczywiście moje podejście.
  O wyznaczaniu wzorców narodowych
 • @dr nowopolski 21:20:55
  Czyli co mam w kółko znosić wszystko co najgorsze? Nie oczekuję ciągłych peanów na swój temat, to jest pycha, ale z kolei z Pana strony i nie tylko idą SAME negatywne rzeczy. Spowdziewałem się takiej odpowiedzi. I powiedziałem wyraźnie że nie mam na myśli "zachodu".

  Tylko mnie ciekawi jedno.
  Jaki jest sens walki o coś, co beznadziejne było zawsze/ bądź przez większość życia? Znoszenie ciągłego wstydu? Czy Pan też to lubi?

  "A tam na obczyźnie bez słowa sprzeciwu będzie pan wkładał głowę w obcy wychodek i dziękował gospodarzom za taką łaskę. Wtedy wyparuje z Pana niepohamowana potrzeba czucia się wspaniałym. Jest to typowa droga milionów Polaków robiących "karierę" na Zachodzie"

  A może ja jestem człowiekiem, który chce po prostu żyć normalnie, a nie walczyć o przeżycie. A czy w innych narodach jest taka olbrzymia samokrytyka? Mój motyw migracji nie jest ekonomiczny tylko zbliżony do tego, z którego Niemcy chcą migrować na Węgry.
  A swoją drogą to pan też jest chyba na emigracji o ile się nie mylę.
  O wyznaczaniu wzorców narodowych
 • Konkluzja
  Albo autor tekstu powinien się nazywać "dr antypolski"
  Albo nasza historia to pasmo porażek i bycie Polakiem to nie powód do dumy.
  Brzmi agresywnie, ale już nie mogę się w tym kompletnie połapać, coraz częściej myślę o zmianie narodowości, byle nie żyć ciągle w poniżeniu.

  Nie wiem jak wy ale mam dosyć słuchania, jacy jesteśmy głupi, beznadziejni itp. A człowiek ma jedno życie. A skoro widoków na poprawę nie ma w Polsce, to trzeba zacząć żyć na nowo gdzieś indziej.

  Spokojnie, nie myślę o emigracji na tzw. "zachut"
  Przy czym przyczyny migracji nie są ekonomiczne, a raczej związane z klimatem i duchowością.

  Teraz możecie mnie zbluzgać.
  O wyznaczaniu wzorców narodowych
 • 5*
  Wreszcie jakiś sensowny, konstruktywny artykuł.
  Nie tylko telewizja i gazety bombardują nas złem.
  Niestety robi to też internet, w tym portal Neon24.
  Nie ma dnia, abym nie czytał artykułu o polskich wadach, polskiej nieudolności itp. itd.

  W telewizji Polskę pokazuje się albo jako szare blokowiska, albo jako starych facetów pijących jabola pod sklepem, nie mających większych ambicji, albo pseudonowoczesną rodzinkę konsumpcjonistów(rodzinka.pl)

  Kargul i Pawlak byli tacy polscy, prości, naturalni, poczciwi. Ich konflikty były zabawne a nie tragiczne, a wieś może nie wyglądała pierwszorzędnie, ale sama atmosfera filmów pozytywna.

  PRL miał o wiele lepszą kinematografię niż dzisiejsza czecia erpe.

  Więcej takich artykułów, mniej agresji wobec katolików.
  Dziękuje że poruszyłaś ten temat.
  ---- dobro - prawość - moralność
 • 5*
  Dobra analiza, muszę przyznać.
  Szkoda tylko, że nie wymienił pan innego istotnych błędów, jeżeli chodzi o narodowców, a mianowicie:
  1. Ratowanie żydów podczas II Wojny Światowej
  2. Brak pragmatyzmu w relacjach polsko-niemieckich - dosyć duża część narodowców marzyła o granicach zachodnich na Odrze, a nawet na Łabie zamiast próbować jakoś dogadać się z Hitlerem/nazistami, tak jak to chociaż próbował robić Adam Ronikier, członek Stronnictwa Narodowego, który organizował Radę Główną Opiekuńczą, pomagającą przede wszystkim Polakom. Ronikier próbował się ugadać z niemieckimi władzami, aby ograniczyć terror wymierzony w ludność cywilną.
  Innym przykładem, zza granicy jest Rosyjski Korpus Ochronny - formacja ta kolaborowała z Niemcami, ale nie brała udziału w walkach w ZSRR - oni działali na Bałkanach, chronili oni tamtejszą ludność rosyjską i serbską przed atakami komunistów, a także i ustaszy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjski_Korpus_Ochronny

  "Generał Michaił Skorodumow, weteran białych, zwrócił się do niemieckich władz okupacyjnych z propozycją stworzenia uzbrojonego "Oddzielnego Rosyjskiego Korpusu", który broniłby rosyjskich emigrantów przed komunistycznymi partyzantami. W zamian za uzbrojenie i zaopatrzenie Korpusu przez Niemców postawił 6 warunków:

  1. Tylko dowódca Korpusu jest odpowiedzialny przed niemieckim dowództwem. Wszystkie oddziały i żołnierze podlegają jedynie dowódcy Korpusu, który jest zatwierdzany przez niemieckie dowództwo, a dowódcy są mianowani przez dowódcę Korpusu.
  2. Oddziały Korpusu nie mogą być połączone z niemieckimi oddziałami, są one całkowicie niezależne.
  3. Żołnierze Korpusu są umundurowani w rosyjskie mundury, dla których materiał musi pochodzić z dawnych serbskich zapasów.
  4. Oficerowie Korpusu nie mogą składać żadnych przysiąg.
  5. Po zakończeniu tworzenia Korpusu i pokonaniu komunistów, niemieckie dowództwo przeniesie go na Wschodni Front.
  6. Korpus nie może być użyty przeciwko rządowi serbskiemu, ani czetnikom płk. Dragoljuba Mihailovicia.
  Polska bez polskiej władzy - to nie jest niepodległość
 • @lorenco 23:21:08
  "Masz rację co do daty 11 listopada; listopad to najbardziej przygnębiający miesiąc w roku.
  Jeśli mamy radośnie świętować odzyskanie niepodległości, to data 28 czerwca byłaby optymalna. I radosna ze względu na świeży letni czas a i na konkretną historyczną datę."

  Z ust mi to wyjąłeś.
  Świętowanie niepodległości w podległym państwie...
 • @trybeus 22:11:01
  Akurat to że Hitler podziwiał Piłsudskiego to najmniejszy problem. Wtedy Hitler nie miał antypolskich zamiarów.... Dużo gorsze było usuwanie uzdolnionych wojskowych i niektóre wulgarne powiedzonka..... Szkoda bo mógł być kimś, gdyby był niepoprawnie polityczny tylko wobec wrogów, a nie też i Polaków to podziwiałbym go...
  Świętowanie niepodległości w podległym państwie...
 • Stonoga
  a raczej cwelnoga po swoim wyskoku po przegranych wyborach, nie powinien tu gościć. On jest antypolski.
  Afera homoseksualna u dominikanów ksiądz ujawnia szczegóły
 • @Eugeniusz Sendecki 16:18:45
  Zgadzam się z Panem. 28 czerwca to znacznie lepsza data na świętowanie tego dnia naszego narodowego zwycięstwa niż 11 listopada. Jest wtedy znacznie cieplej i dni są bardzo długie.

  Tak powinny wyglądać obchody święta Niepodległości, czy innych świąt narodowych.:
  https://www.youtube.com/watch?v=Blb_hIoYPT4

  Wtedy polski patriotyzm przestałby się kojarzyć ze śmiercią, porażką i ponurością, ale ze zwycięstwem, siłą życia, czymś pozytywnym.
  Choć dużo lepiej by było gdyby Polska odrodziła się u boku carskiej Rosji - wtedy nie mielibyśmy narzuconego tzw. małego traktatu wersalskiego, który nakazywał specjalne traktowanie mniejszości żydowskiej. No i mielibyśmy potężnego sojusznika.
  Dlaczego 11 listopad?
 • @wiedzajestwksiążkach 21:25:46
  "Wciąż mam jednak wrażenie, że nie jesteś człowiekiem."

  Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo potępiam ratowanie żydów i gloryfikację tych, co ich ratowali?

  Jeżeli z tego powodu, to Ci już wyjaśniam: budowa muzeum Ulmów to gra w żydowską grę - mamy na siłę udowadniać, że nie jesteśmy antysemitami, podkreślając że gotów byliśmy poświęcić nie tylko swoje, ale i cudze życie aby tylko ocalić żydów, tych samych co nas nienawidzą.

  Normalny rząd powinien sam zaatakować żydów, wypominając im zbrodnie komunistyczne. Zamiast tego PiS woli utrzymywać holo oszustwo, które jest podstawą nietykalności tej nacji. Polska jest pod ich szczególnym nadzorem, bo tu mają swoją świecką Jerozolimę- obóz Auschwitz. Zniszczenie tej świątyni zniszczyło by ten kult holocaustu.

  Inne narody nie angażowały się tak w ratowanie żydów i mają się o wiele lepiej (Węgry, Słowacja, Rumunia, Chorwacja, Bułgaria).

  Wobec żydów mam wątpliwości, czy są oni ludźmi.

  Aha i pokojowo, "bez wyrzynania" nie da się tego problemu rozwiązać. Mogą stracić majątek, ale oni znajdą zawsze sposób, aby go na nowo zrobić. Niestety zawsze się znajdzie jakiś skorumpowany goj, który zostanie użyty, aby przechwycić władzę.

  Najlepiej by było, gdyby po prostu żydzi nie mieli typowych praw obywatelskich, a naród miał swobodny dostęp do broni i prawo do samosądów. To jest najlepsze i najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Bo niestety zawsze znalazł się jakiś głupiec, który brał żydów w ochronę, kiedy lud chciał samemu wymierzyć sprawiedliwość.

  Również Pana serdecznie pozdrawiam.
  Zlikwidujmy żydowskie rządy
 • @ninanonimowa 17:27:27
  Co do ZCHN to się zgadzam z Panią. Typowa koszerno-konserwatywna partia, a na pewno jej prezes, Wiesław Chrzanowski miał takie poglądy. To on jest protoplastą tych wszystkich "ruchów narodowych", gloryfikujących Mosdorfa ratującego żydów.

  Polsce jest potrzebna partia w rodzaju Złotego Świtu, czy jakiegoś narodowego socjalizmu. Endecja się nie nadaje na dziś bo jak sama nazwa wskazuje odwołują się oni do demokracji, a jak wiadomo Jezus Chrystus umarł na krzyżu w wyniku demokratycznych procedur. No i w imię demokracji najechano Syrię, Libię i Afganistan.

  I sami endecy dali plamę podczas II WŚ bo jakoś nie słyszałem, aby się sprzeciwiali ratowaniu żydów.
  CZTERY DNI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 - POMNIK DMOWSKIEGO

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30